Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Pokój-Szalom, niech jak najszybciej zapanuje w Europie i na świecie – napisał Przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki w liście do wspólnoty żydowskiej z okazji świąt paschalnych. Życzenia zostały przesłane na ręce Michaela Schudricha, Naczelnego Rabina Polski.

“W czasie naznaczonym wojną na Ukrainie i skutkami pandemii, życzę wspólnocie Żydów w Polsce, aby pokój serca czerpali obficie z pokładania ufności w Panu i jego Słowie. Wszechmogący Bóg, który wyzwolił swój lud z niewoli egipskiej, niech wybawia Was z każdego zła i niebezpieczeństwa oraz darzy swym błogosławieństwem” – napisał abp Gądecki w liście z życzeniami dla Wspólnoty Żydów w Polsce.

“W tym świętym czasie paschalnym łączy nas modlitwa w intencji pokoju na Ukrainie, za wszystkie ofiary wojny, za uchodźców i przesiedleńców i za tych, którzy im pomagają” – podkreślił Przewodniczący Episkopatu Polski.

BP KEP

Publikujemy pełny tekst życzeń:

Warszawa, dnia 16 kwietnia 2022 roku

Szanowny Naczelny Rabinie Polski
wraz ze Wspólnotą Żydów w Polsce,

W tym roku ze szczególną mocą brzmią słowa Psalmu 115 odmawianego podczas wieczerzy sederowej:

„Dom Izraela pokłada ufność w Panu,
On jest ich pomocą i tarczą.
Bojący się Pana pokładają nadzieję w Panu,
On ich pomocą i tarczą”.

W czasie naznaczonym wojną na Ukrainie i skutkami pandemii, życzę wspólnocie Żydów w Polsce, aby pokój serca czerpali obficie z pokładania ufności w Panu i jego Słowie. Wszechmogący Bóg, który wyzwolił swój lud z niewoli egipskiej, niech wybawia Was z każdego zła i niebezpieczeństwa oraz darzy swym błogosławieństwem.

W tym świętym czasie paschalnym łączy nas modlitwa w intencji pokoju na Ukrainie, za wszystkie ofiary wojny, za uchodźców i przesiedleńców i za tych, którzy im pomagają.

Pokój-Szalom, niech jak najszybciej zapanuje w Europie i na świecie.

Hag Pesah Sameah!

+ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

 _________________
Szanowny Pan
Michael Schudrich
Naczelny Rabin Polski

NO COMMENTS