Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Życzę spokojnego odpoczynku wakacyjnego, pełnego nadziei na przyszłość – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Z okazji kończącego się roku szkolnego podziękował nauczycielom, wychowawcom, rodzicom i uczniom za wysiłek wkładany w naukę podczas pandemii.

„Z okazji zakończenia roku szkolnego, chciałbym podziękować w imieniu Konferencji Episkopatu Polski wszystkim nauczycielom i wychowawcom za ich pracę, a w szczególności za wysiłek wkładany w nauczanie zdalne i hybrydowe podczas pandemii. Uczniom, ich rodzicom oraz opiekunom dziękuję za wytrwałość i cierpliwość w dostosowywaniu się do nowych warunków naukiˮ – podkreślił Przewodniczący Episkopatu.

Abp Gądecki życzył wszystkim, aby przyszłość nie była już zakłócana epidemią, lękiem o zdrowie i życie oraz niepokojami społecznymi, żeby każdy mógł „wypocząć fizycznie, psychicznie i duchowoˮ.

Przewodniczący Episkopatu zachęcił też do korzystania z niedzielnej Eucharystii i wychwalania Pana Boga podczas podziwiania przyrody czy spotkań z przyjaciółmi w czasie wakacji.  Życzył, aby Msza św. stawała się dla każdego źródłem pokoju.

BP KEP

Publikujemy pełny tekst wypowiedzi:

Z okazji zakończenia roku szkolnego, chciałbym podziękować w imieniu Konferencji Episkopatu Polski wszystkim nauczycielom i wychowawcom za ich pracę, a w szczególności za wysiłek wkładany w nauczanie zdalne i hybrydowe podczas pandemii. Uczniom, ich rodzicom i opiekunom dziękuję za wytrwałość i cierpliwość w dostosowywaniu się do nowych warunków nauki. Wszystkim życzę spokojnego odpoczynku wakacyjnego, pełnego nadziei na przyszłość. Życzę, aby nie była ona już zakłócana pandemią, lękiem o zdrowie i życie ani niepokojami społecznymi. Żeby każdy z Was mógł wypocząć fizycznie, psychicznie i duchowo.

Pragnę przypomnieć też, abyśmy w tym wakacyjnym czasie nie tylko zachwycali się urokami przyrody i spotkaniami z przyjaciółmi, ale byśmy w tym wszystkim umieli wychwalać Pana Boga i nie zapominali o niedzielnej Eucharystii. Niech ona stanie się źródłem pokoju w sercu każdego z nas. Na czas odpoczynku błogosławię każdemu i każdej z Was: w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

 Posłuchaj: