(Polski) Życzenia wielkanocne Przewodniczącego Episkopatu dla wiernych Kościoła greckokatolickiego

28-04-2019
0
992

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Życzę Księdzu Arcybiskupowi oraz wszystkim wiernym Kościoła greckokatolickiego, aby celebracja misterium paschalnego ożywiła raz jeszcze to wszystko, co powstało już z martwych wraz ze zmartwychwstaniem naszego Pana – napisał abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w liście z życzeniami wielkanocnymi dla wiernych Kościoła greckokatolickiego. Wiernym z Ukrainy życzył “zmartwychwstania nadziei na bezpieczny, stabilny i wolny kraj”.

List z wielkanocnymi życzeniami został przesłany na ręce Jego Ekscelencji Światosława Szewczuka, Arcybiskupa Większego Kijowsko-Halickiego, Zwierzchnika Kościoła greckokatolickiego.

Publikujemy pełny tekst życzeń:

Ekscelencjo,
Najdostojniejszy Księże Arcybiskupie Większy,
            

czas Świąt Paschalnych to czas zwycięstwa życia nad śmiercią, łaski nad grzechem, dobra nad złem, dnia nad nocą, nadziei nad beznadzieją i radości nad smutkiem.

Życzę Księdzu Arcybiskupowi oraz wszystkim wiernym Kościoła greckokatolickiego, aby celebracja misterium paschalnego ożywiła raz jeszcze to wszystko, co powstało już z martwych wraz ze zmartwychwstaniem naszego Pana.

Życzę – zwłaszcza wiernym z Ukrainy – zmartwychwstania nadziei na bezpieczny, stabilny i wolny kraj. Życzę rodzinom, podzielonym przez wojenną i gospodarczą sytuację, zmartwychwstania tak oczekiwanych jedności i pokoju. Wszystkim naszym braciom Ukraińcom wyznania greckokatolickiego – którzy znaleźli w Polsce bezpieczną i przyjazną przystań – życzę zmartwychwstania radości i wiary w to, że nigdy nie zostajemy sami, a Bóg troszczy się o nas, gdziekolwiek się znajdujemy.

Życzę entuzjazmu wiary i mocy w głoszeniu całemu światu Ewangelii Życia.

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

+ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

________________
Jego Ekscelencja
+ Światosław SZEWCZUK
Arcybiskup Większy Kijowsko-Halicki
Zwierzchnik Kościoła greckokatolickiego

NO COMMENTS