(Polski) Życzenia wielkanocne Przewodniczącego Episkopatu dla wiernych Kościoła prawosławnego

28-04-2019
0
775

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Życzę, aby radość i nadzieja płynące z faktu zmartwychwstania Chrystusa wypełniały życie Waszej Eminencji i wszystkich wiernych, a triumf Wielkiej Nocy oświecał każdą, nawet najtrudniejszą sytuację, którą przynosi codzienność – napisał abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w liście do Wielce Błogosławionego Sawy, Prawosławnego Metropolity Warszawy i całej Polski.

Z okazji obchodzonego w Kościele prawosławnym 28 kwietnia Święta Zmartwychwstania Pańskiego abp Gądecki życzył wiernym Kościoła prawosławnego w imieniu wiernych i pasterzy Kościoła katolickiego w Polsce sił do głoszenia Ewangelii i dzielenia się ze wszystkimi radością paschalną.

Publikujemy pełną treść życzeń:

 Eminencjo,

wierni Kościoła prawosławnego na całym świecie obchodzą dziś Święto Świąt, czyli Święto Zmartwychwstania Pańskiego.

W imieniu wiernych i pasterzy Kościoła katolickiego w Polsce chciałbym złożyć Waszej Eminencji, wszystkim członkom Świętego Soboru Biskupów Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego, duchownym oraz wszystkim wiernym jak najserdeczniejsze życzenia świąteczne.

W liście z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego polscy biskupi prawosławni napisali: «Paschalna noc jest świadectwem, że Chrystus żyje, a wraz z Nim żyjemy i my „oświecając się Jego triumfem”». Życzę, aby radość i nadzieja płynące z faktu zmartwychwstania Chrystusa wypełniały życie Waszej Eminencji i wszystkich wiernych, a triumf Wielkiej Nocy oświecał każdą, nawet najtrudniejszą sytuację, którą przynosi codzienność.

Niech nie zabraknie sił do głoszenia Ewangelii Zmartwychwstania i dzielenia się radością paschalną ze wszystkimi, którzy trawieni są przez beznadzieję mroków nocy.

Niech udział w śmierci i zmartwychwstaniu Pana, zaowocuje odwagą umierania dla świata i życia dla Boga.

Z braterską modlitwą i życzliwą pamięcią,

Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

  _________________
Jego Eminencja
Wielce Błogosławiony
SAWA
Prawosławny Metropolita Warszawy i całej Polski

NO COMMENTS