Europejscy sekretarze episkopatów debatują o kulturze spotkania

0
891

Kulturze spotkania poświęcone jest doroczne spotkanie sekretarzy generalnych episkopatów Europy. Tym razem odbywa się ono na Cyprze. Temat obrad, w których bierze udział sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur Grzegorz Miziński, wpisuje się w kryzys migracyjny oraz napięcia, które dzielą dziś Stary Kontynent.

Jak podkreśla gospodarz spotkania maronicki arcybiskup Cypru, dla Kościoła kultura spotkania nie jest jedynie ideałem, lecz jego istotą. „Jezus spotykał się ze wszystkimi i poprzez te spotkania uzdrawiał ich serca i umysły. To samo ma robić dzisiaj Kościół” – powiedział abp Youssef Soueif, który otworzył trwające do poniedziałku obrady.

Jego zdaniem Kościół musi dziś obalać bariery historyczne, mentalne i intelektualne. Poprzez spotkania ma otwierać ludziom oczy – dodał maronicki duchowny. Podkreślił on, że Cypr – jako wyspa od 44 lat podzielona – ma z tym poważne problemy. Kościół stara się więc pomagać przede wszystkim młodym pokoleniom, otwierając przed nimi przestrzenie dialogu i wzajemnej akceptacji.

www.vaticannews.pl/KAI

BRAK KOMENTARZY