Uchodźcy z Ukrainy, 35 osób w różnym wieku, w tym kilkanaścioro dzieci zamieszkało w dawnym budynku gnieźnieńskiego seminarium duchownego w Gnieźnie, gdzie obecnie działa Centrum Edukacyjno-Formacyjne. Mają zapewnioną opiekę i wyżywienie. 

W Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Rościnnie zamieszkały 64 osoby z Ukrainy, w różnym wieku, od małych dzieci po osoby starsze. Mają zapewnioną opiekę i wyżywienie. Trwa zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy. Lista darów będzie zmieniać się wraz z upływem czasu, aktualne zapotrzebowanie:
– artykuły żywnościowe: żółty ser w blokach, wędliny w blokach, mięso, słodycze, woda (zgrzewki), soki, napoje wszelkiego rodzaju, owoce
– ręczniki: małe i duże (kąpielowe – nie plażowe),
– artykuły papiernicze i sprzęt komputerowy : bloki, przybory szkolne, laptopy, komputery stacjonarne – dla dzieci i młodzieży
– rowerki dla dzieci, hulajnogi, rolki
– sprzęt ogrodowy: sekatory, grabie, szpadle, szypy itp. (mieszkańcy chcą zająć się parkiem)
– ofiary, pieniądze na konto podane poniżej – na wyposażenie kuchni (potrzebny blender przemysłowy, krajalnica do wędlin i serów, robot wielofunkcyjny, przemysłowa maszyna do mielenia mięsa) oraz wydatki bieżące np. opał.
Można również pomóc dokonując wpłat na konto: Archidiecezjalny Dom Rekolekcyjny w Rościnnie: 94 1020 4027 0000 1702 1544 6324 w tytule Pomoc dla Ukrainy.

Ks. R. Malewicz

BRAK KOMENTARZY