W imieniu Konferencji Episkopatu Polski jej przewodniczący abp Stanisław Gądecki przekazał na ręce nowo mianowanego biskupa pomocniczego archidiecezji warmińskiej Janusza Ostrowskiego list gratulacyjny. Wita go w gronie polskich biskupów i zaprasza do współpracy w ramach gremiów Episkopatu. Zapraszam też na pierwsze zebranie plenarne, które odbędzie się w dniach 13-14 marca w Warszawie.

Publikujemy tekst listu:

Ekscelencjo,
Najdostojniejszy Biskupie Nominacie,

z radością przyjąłem informację, iż Ojciec Święte Franciszek mianował Ekscelencję, biskupem pomocniczym archidiecezji warmińskiej.

W imieniu Konferencji Episkopatu Polski witam w gronie polskich biskupów i zapraszam do współpracy w ramach licznych gremiów naszego episkopatu. Już dzisiaj zapraszam na pierwsze zebranie plenarne KEP, które odbędzie się w dniach 13-14 marca br. w Warszawie.

Biskupi pektorał, który Ekscelencja będzie codziennie nosił na swojej piersi, przypomina, że pasterskie posługiwanie bierze swój początek w niezgłębionej tajemnicy miłości Boga do człowieka, wyrażonej w sposób doskonały i ostateczny w ofierze Jezusa na krzyżu. Życzę więc, aby życie i posługa Księdza Biskupa były odbiciem tej miłości, którą Chrystus – najwyższy Pasterz – nieustannie obdarza swój Kościół.

Osobę Księdza Biskupa powierzam orędownictwu Pani Jasnogórskiej – Królowej Polski.

Łącząc wyrazy szacunku, przesyłam braterskie pozdrowienia w Chrystusie,

Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

______________________
Jego Ekscelencja
Ks. Bp Janusz Ostrowski
Biskup Pomocniczy Nominat
Archidiecezji Warmińskiej