„W dniu święceń biskupich Regensa Penitencjarii Apostolskiej pragnę życzyć, by posługa Księdza Biskupa w najstarszym trybunale Stolicy Apostolskiej była ciągłą służbą Chrystusowi” – napisał Przewodniczący Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda do bp. Krzysztofa Nykla w liście gratulacyjnym z okazji przyjęcia przez niego święceń biskupich. List odczytał bp Marek Marczak, Sekretarz Generalny KEP po zakończeniu Mszy św. z obrzędem święceń biskupich 22 czerwca 2024 roku, w Bazylice św. Piotra w Watykanie.

 

BP KEP

Publikujemy pełny tekst listu:

Warszawa, dnia 22 czerwca 2024 roku

Ekscelencjo,
Najdostojniejszy Księże Biskupie Krzysztofie,

w przededniu rozpoczynającego się Roku Jubileuszowego Penitencjaria Apostolska przeżywa szczególny dzień radości i wspólnego świętowania. Do tego świętowania dołącza się cały Kościół w Polsce a w imieniu wszystkich biskupów z naszego kraju pragnę wyrazić moje najszczersze gratulacje i życzenia. W dniu święceń biskupich Regensa Penitencjarii Apostolskiej pragnę życzyć by posługa Księdza Biskupa w najstarszym trybunale Stolicy Apostolskiej była ciągłą służbą Chrystusowi.

Niech bliskość Dobrego Pasterza, który w Jezusie Chrystusie staje pośrodku powierzonej sobie owczarni, pomaga w nieustannym czuwaniu i w trwaniu w bliskości z powierzonym sobie Kościołem. W przypadku Regensa Penitencjarii Apostolskiej tym powierzonym Kościołem jest cały Lud Boży. Posługiwanie u boku Ojca Świętego i Penitencjarza Większego niech będzie dla Księdza Biskupa ciągłą inspiracją do budowania jedności Kościoła.

Posługa z ojcowskim sercem w Penitencjarii Apostolskiej niech daje Księdzu Biskupowi wiele radości i satysfakcji, by stać się szafarzem Bożego Miłosierdzia. Święcenia biskupie niech umacniają Księdza Biskupa do pełnienia tego, do czego powołuje Księdza Biskupa Kościół i Ojciec Święty. Z serca błogosławię i dziękuję za postawę Księdza Biskupa

+Tadeusz Wojda SAC
Arcybiskup Metropolita Gdański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

________________________________

Jego Ekscelencja
Bp Krzysztof Nykiel
Biskup tytularny Velia
Regens Penitencjarii Apostolskiej

Zobacz też: Ks. Nykiel, Regens Penitencjarii Apostolskiej, przyjął święcenia biskupie w Watykanie (relacja)

Zdjęcie ilustracyjne: Archiwum BP KEP

BRAK KOMENTARZY