Inicjatywa #marzenieKaroliny (11-19 sierpnia)

0
393

Inicjatywa #marzenieKaroliny jest organizowana przez Duszpasterstwo Młodzieżowo-Powołaniowe Zakonu Braci Mniejszych prowincji bernardynów oraz Sanktuarium Pasyjno – Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej. Składa się na nie pielgrzymka z Zabawy (z relikwiami bł. Karoliny) do Kalwarii Zebrzydowskiej (11-15 sierpnia) i Kalwaryjskie Dni Młodych (16-19 sierpnia). Terminy wydarzeń zbiegają się z datą odpustu Wniebowzięcia NMP.

Św. Karolina Kózkówna marzyła o przybyciu do Kalwarii Zebrzydowskiej, dokąd każdego roku pielgrzymowała jej matka. Zbierała nawet oszczędności, aby kiedyś zrealizować ten pomysł. Realizację tego pomysłu poprzedziła jednak jej śmierć męczeńska.

Duszpasterstwo Młodzieżowo-Powołaniowe Zakonu Braci Mniejszych prowincji bernardynów chce dopełnić to marzenie młodej błogosławionej. Bernardyni zdecydowali się, aby przyprowadzić ją do Kalwarii Zebrzydowskiej razem z młodymi w czterodniowej pielgrzymce. Po otrzymaniu relikwii męczennicy z rąk kustosza sanktuarium w Zabawie od 12 sierpnia relikwie będą towarzyszyć Karolinie w drodze na odpust. Łącznie mają do przejścia ponad 100 km. W drodze młodzi będą przygotowywali się – przez konferencje, pracę w grupach, a zwłaszcza codzienną Eucharystię – do przeżycia odpustu Wniebowzięcia. „Wiemy, że Karolina nie chce tej pielgrzymki dla siebie samej – jej radością jest prowadzenie nas do Maryi!” – podkreślają organizatorzy inicjatywy.

Przekazanie relikwii na ręce kustosza sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej nastąpi 15 sierpnia. Następnie przez 3 dni będą trwały Kalwaryjskie Dni Młodych, w których uczestniczyć będą również młodzi, którzy nie brali udziału w pielgrzymce. Centralnym punktem będzie sobota, która podczas odpustu sierpniowego jest szczególnie poświęcona młodym. Będzie to okazja do modlitwy o czystą miłość, której wzorem jest Maryja, a której cnoty naśladowała Karolina.

Na wydarzenie została napisana specjalna piosenka o bł. Karolinie, dostępna pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=_bS5icsf_Mg

Więcej informacji oraz zapisy na wydarzenie na stronie: duszpasterstwo.bernardyni.com oraz na facebooku (OFM bernardyni).

o. Tarsycjusz Bukowski OFM, Biuro Prasowe Sanktuarium/ BP KEP

BRAK KOMENTARZY