9 stycznia 2021 roku w katedrze polowej Wojska Polskiego o godz. 15.00 odbędzie się uroczystość przyznania wyróżnień Benemerenti, „dobrze zasłużonym”. Transmisję z tego wydarzenia będzie można oglądać na stronach internetowych Ordynariatu Polowego (www.ordynariat.wp.mil.pl i www.ordynariat.pl) oraz na stronie katedry polowej Wojska Polskiego (www.katedrapolowa.pl).

Wyróżnienie Benemerenti przyznawane jest przez Ordynariat Polowy Wojska Polskiego od 1995 roku. Otrzymują je osoby, stowarzyszenia czy instytucje, które w życiu, podejmowanych inicjatywach i realizowanych projektach „dają świadectwo najwyższym wartościom, jakimi w życiu jednostki i społeczeństwa są prawda i sprawiedliwość”.

W tym roku przyznanie wyróżnień Benemerenti, ze względu na ograniczenia związane z Covid-19, odbędzie się w innej niż zazwyczaj formie.

W minionym roku w gronie uhonorowanych statuetką znaleźli się: Dowództwo Garnizonu Warszawa, Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni, Centrum Przygotowania do Misji Zagranicznych i Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa. Wśród nagrodzonych w poprzednich latach byli m.in. Archidiecezja Warszawska, Fundacja „Akogo?, Polskie Radio SA, ostatni prezydent RP na uchodźstwie, Ryszard Kaczorowski.

BP KEP