Kolejne pielgrzymki docierają na Jasną Górę

10-08-2016
1186

Z intencją dziękczynną za łaskę wiary w 1050. rocznicę chrztu Polski na Jasną Górę docierają kolejne grupy pieszych pielgrzymów. Dziś przybyły kompanie wrocławska, legnicka i gnieźnieńska. Pielgrzymi w drodze modli się także o pokój na świecie i nowe powołania misyjne.


Z archidiecezji wrocławskiej do Częstochowy dotarło 1,5 tys. osób, wśród nich bp Jacek Kiciński. „Pielgrzymka bardzo mocno wpisuje się w moje życie. Tym bardziej teraz, jako biskup, mam okazję, by pielgrzymować razem z wiernymi i towarzyszyć im w codziennym trudzie” – mówił bp Kiciński.

Pątnicy odnawiali sakrament chrztu przypominając sobie o zadaniach rodziny chrześcijańskiej i dziękując za tych, którzy towarzyszą nam na drodze do zbawienia. „Myślę, że każdy chrześcijanin ma taką potrzebę odnowy, przeżyliśmy symbolicznie taki chrzest i to jest dla nas niesamowite” – mówił jeden z pielgrzymów. „To najważniejsze, że jesteśmy dziećmi Bożymi i jako Kościół jesteśmy wspólnotą” – mówiła pątniczka.

„Zalogowani przez chrzest” – takie słowa towarzyszyły wędrówce grup gnieźnieńskich. „Powrót do źródeł jest bardzo potrzebny. To buduje naszą tożsamość i stwarza okazję do uświadomienia sobie odpowiedzialności za przekazanie wiary kolejnym pokoleniom Polaków” – przypominają kapłani.

I. Tyras, Radio Jasna Góra/ rv

Powered by WPeMatico