Komunikat po obradach: coraz mniej miejsca na obiektywne i uniwersalne wartości

Biskupi dokonali podsumowania aktualnej sytuacji Kościoła w Polsce. Jak czytamy w komunikacie po obradach, „zauważyli, iż w obecnym kontekście kulturowym jest coraz mniej miejsca na obiektywne i uniwersalne wartości, a do głosu dochodzi dyktatura relatywizmu, polityczna poprawność i nowe oblicze ateizmu wrogiego wobec ludzi wierzących”. Podziękowali lekarzom, którzy podpisali „Deklarację Wiary”, za odważny gest broniący prawa do wolności sumienia.

0
677

„Deklaracja potwierdza wyjątkową wartość życia ludzkiego” – podkreślili biskupi. Dalej dodają, że „agresja skierowana przeciw lekarzom sygnatariuszom Deklaracji jest nie tylko niezrozumiała, ale i nie do przyjęcia. Przeczy ona konstytucyjnej zasadzie wolności sumienia i wyznania oraz kwestionuje niezbywalne prawo do klauzuli sumienia w praktyce lekarskiej”.

Abp Stanisław Gądecki o „Deklaracji wiary” i sprzeciwie sumienia:
 Zobacz

Abp Henryk Hoser nt. „Deklaracji wiary”: To bardzo ważny głos:
 Zobacz

Biskupi dyskutowali także na temat stanu ubóstwa w naszym kraju, o sytuacji na Ukrainie, mówili też z wdzięcznością o przywróceniu stosunków dyplomatycznych między Stolicą Apostolską a Polską.

W czasie zebrania plenarnego biskup pomocniczy archidiecezji lubelskiej Artur Miziński został wybrany na nowego sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski.

Komunikat z 365. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski

BRAK KOMENTARZY