W imieniu Konferencji Episkopatu Polski, jej przewodniczący abp Stanisław Gądecki przesłał na ręce biskupa świdnickiego Ignacego Deca wyrazy współczucia wszystkim dotkniętym katastrofą budowlaną w Świebodzicach. „W tych trudnych dla nas chwilach – wraz z wiernymi i pasterzami Kościoła w Polsce – modlę się w intencji zmarłych, prosząc dla nich o życie wieczne” – czytamy w liście.

„Niech celebracja tajemnic Wielkiego Tygodnia i bliskość Boga, który solidarnie z człowiekiem poddał się śmierci, aby ją ostatecznie zwyciężyć, stanie się dla nas źródłem pociechy i nadziei” – napisał abp Gądecki. Zapewnił o duchowej bliskości z rodzinami, bliskimi i przyjaciółmi poszkodowanych.

Publikujemy treść listu kondolencyjnego:

Warszawa, dnia 8 kwietnia 2017 roku

Ekscelencjo,
Najdostojniejszy Księże Biskupie!

Z wielkim bólem i smutkiem przyjąłem informację o ofiarach dzisiejszej katastrofy budowlanej w Świebodzicach.

W imieniu Konferencji Episkopatu Polski składam wyrazy współczucia wszystkim, których dotknęło to wydarzenie. Zapewniam o mojej duchowej bliskości z rodzinami, bliskimi i przyjaciółmi poszkodowanych.

W tych trudnych dla nas chwilach – wraz z wiernymi i pasterzami Kościoła w Polsce – modlę się w intencji zmarłych, prosząc dla nich o życie wieczne.

Niech celebracja tajemnic Wielkiego Tygodnia i bliskość Boga, który solidarnie z człowiekiem poddał się śmierci, aby ją ostatecznie zwyciężyć, stanie się dla nas źródłem pociechy i nadziei.

Z wyrazami współczucia,

+Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

___________________
E. Ks. Bp Ignacy DEC
Biskup Świdnicki

Zobacz też:
>>Komunikat Biskupa Świdnickiego
>>Caritas Polska uruchamia zbiórkę na rzecz ofiar katastrofy w Świebodzicach

 

BRAK KOMENTARZY