Abp Stanisław Gądecki w imieniu Konferencji Episkopatu Polski złożył na ręce metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza kondolencje po śmierci bp. Mariana Dusia, biskupa pomocniczego archidiecezji warszawskiej w latach 1986-2013.

„Składam dzięki Bogu za jego owocne życie, zwłaszcza za jego wieloletnią posługę biskupią na rzecz stołecznej archidiecezji, zwłaszcza w niełatwym czasie reżimu komunistycznego. Moją wdzięczną myślą obejmuję również jego zaangażowanie w ramach Konferencji Episkopatu Polski” – napisał Przewodniczący Episkopatu w liście kondolencyjnym.

Bp Marian Duś był m.in. członkiem Komisji ds. Budownictwa Kościołów, Komisji ds. Duszpasterstwa Ogólnego, Komisji ds. Liturgii i Duszpasterstwa Liturgicznego, Komisji ds. Duchowieństwa i Komisji ds. Misyjnych oraz krajowym duszpasterzem policji i krajowym duszpasterzem kobiet. Bp Duś zmarł 9 września 2021 r. w Warszawie.  Miał 83 lata.

BP KEP

Publikujemy tekst kondolencji:

Warszawa, 9 września 2021 roku

Eminencjo,
Najdostojniejszy Księże Kardynale,

W imieniu Konferencji Episkopatu Polski składam wyrazy współczucia z powodu śmierci księdza biskupa Mariana Dusia kapłana, doktora filozofii, prefekta w Metropolitalnym Seminarium Duchownym  w Warszawie w latach 1971-1977, wreszcie biskupa pomocniczego archidiecezji warszawskiej w latach 1986-2013.

Składam dzięki Bogu za jego owocne życie, zwłaszcza za jego wieloletnią posługę biskupią na rzecz stołecznej archidiecezji, zwłaszcza w niełatwym czasie reżimu komunistycznego. Moją wdzięczną myślą obejmuję również jego zaangażowanie w ramach Konferencji Episkopatu Polski, jako członka Komisji ds. Budownictwa Kościołów, Komisji ds. Duszpasterstwa Ogólnego, Komisji ds. Liturgii i Duszpasterstwa Liturgicznego, Komisji ds. Duchowieństwa i Komisji ds. Misyjnych oraz jako krajowego duszpasterza policji i krajowego duszpasterza kobiet.

W modlitwie powierzam Przedwiecznemu osobę śp. biskupa Mariana, prosząc o miłosierdzie dla niego, a dla rodziny, bliskich i przyjaciół – proszę o pocieszenie.

Niech odpoczywa w pokoju!

              + Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) 

_________________
Jego Eminencja
Ksiądz Kardynał Kazimierz NYCZ
Arcybiskup Metropolita Warszawski