Konferencja „Osoba ludzka i jej prawa” w ramach projektu „Polonia Restituta”

0
441

Konferencja „Osoba ludzka i jej prawa” zamknie cykl debat organizowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Radę ds. Społecznych Konferencji Episkopatu Polski w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Spotkanie odbędzie się 14 stycznia w Poznaniu z udziałem abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

Spotkanie zainauguruje już w niedzielę 13 stycznia Msza św. o godz. 19.00 w intencji Ojczyzny. Eucharystii będzie przewodniczył w katedrze poznańskiej abp Stanisław Gądecki. Konferencja rozpocznie się w poniedziałek, 14 stycznia o godz. 9:30 w Auli im. Gerarda Labudy na Wydziale Historycznym UAM w Poznaniu.

Organizowana z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości konferencja podejmie tym razem temat dzisiejszego rozumienia człowieczeństwa i jego fundamentu, jakim jest niezbywalna i nienaruszalna godność każdej osoby ludzkiej. Jak czytamy na stronie internetowej organizatorów,

 pytają oni o rozumienie istoty człowieka oraz przynależnych mu praw i obowiązków, obecnych we współczesnym nauczaniu Kościoła, a także o rozwijaną na bazie tego rozumienia ideę „nowego humanizmu”, propagowaną przez Papieża Franciszka.

Głos w dyskusji zabiorą m.in. abp Stanisław Gądecki, Jarosław Gowin, Andrzej Lesicki, Józef Bremer SJ, Wojciech Dajczak i ks. Adam Sikora.

>> PROGRAM WYDARZENIA

Konferencja nt. praw osoby ludzkiej organizowana jest w ramach Projektu: „Polonia Restituta. Dekalog dla Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości” To cykl konferencji, na których przedmiotem debaty miały być najważniejsze problemy współczesnej Polski. Spotkania poświęcone: rodzinie, patriotyzmowi, solidarności, pojednaniu czy też kulturze organizowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego we współpracy z Radą do spraw Społecznych Konferencji Episkopatu Polski, włączając się w ten sposób w obchody Stulecia Odzyskania Niepodległości.

www.polonia-restituta.pl/ KAI/ BP KEP

BRAK KOMENTARZY