Kraków: Nowenna przed uroczystością św. Stanisława Biskupa i Męczennika

27-04-2017
0
1118

29 kwietnia rozpocznie się nowenna przed uroczystością św. Stanisława, Biskupa i Męczennika. Z tej okazji bp Jan Zając wystosował list do kapłanów archidiecezji krakowskiej.

Hierarcha w kilku słowach przypomniał o zbliżających się uroczystościach ku czci głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej oraz zachęcił do tego, aby nowenna była odprawiana w każdej parafii na terenie archidiecezji. „Niech dni poprzedzające Uroczystość św. Stanisława BM, przeżywane zarówno przy Jego relikwiach na Wawelu, jak i w każdej wspólnocie parafialnej, staną się dniami duchowej jedności całego krakowskiego Kościoła trwającego na modlitwie.” – zaapelował bp Zając.

Biskup pomocniczy przywołał także fragment listu napisanego na okoliczność 750-lecia kanonizacji św. Stanisława. Czytamy w nim m.in.: [św. Stanisław] „jako Biskup i Pasterz głosił naszym praojcom wiarę w Boga, zaszczepiał w nich zbawczą moc Męki i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przez Chrzest święty, Bierzmowanie, Pokutę i Eucharystię. Uczył ładu moralnego w rodzinie opartej na sakramentalnym małżeństwie. Uczył ładu moralnego w Państwie, przypominając nawet królowi, że w swym postępowaniu musi się liczyć z niezmiennym Prawem Boga samego.”

Nowenna przed uroczystością św. Stanisława rozpocznie się 29 kwietnia. Do udziału w uroczystościach na Wawelu zostały zaproszone parafie oraz dekanaty, które w roku 2016 przeżywały wizytacje biskupie. Są to: Dobczyce, Sucha Beskidzka, Krzeszowice, Mogilany i Zator. Do udziału w nowennie zostały zaproszone także siostry zakonne, klerycy wszystkich seminariów duchownych archidiecezji, wierni parafii krakowskich oraz te parafie z terenu archidiecezji, którym patronuje św. Stanisław ze Szczepanowa.

KAI

BRAK KOMENTARZY