Ks. Lombardi: Franciszek wygłosi w Krakowie wielkie orędzie zaufania i nadziei

To będzie wielkie orędzie zaufania i nadziei – tak papieskie przesłanie podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie zapowiedział 4 kwietnia br. w Warszawie ks. Federico Lombardi. Podczas konferencji prasowej rzecznik Stolicy Apostolskiej zaznaczył, że papież spotka się z młodymi w sytuacji, gdy na świecie przeżywamy "III wojnę światową w kawałkach".

0
1187

Podczas konferencji prasowej zatytułowanej „Kim jest Franciszek” gość z Watykanu podkreślił, że kluczowym motywem pontyfikatu papieża Franciszka jest miłosierdzie. Przypomniał, że to słowo obecne jest w jego nauczaniu dosłownie od pierwszych dni pontyfikatu.

Stałym motywem papieskich wystąpień jest także troska o młodzież, zaś istotą jego przesłania do młodego pokolenia jest wezwanie: „Nie dajcie sobie odebrać nadziei” – wskazywał watykański rzecznik.

Ks. Lombardi wyraził przekonanie, że w obecnej, trudnej sytuacji jaką przeżywa świat, „przybywając do Polski papież przywiezie ze sobą wielkie orędzie zaufania i nadziei”.

Zaznaczył też, że w porównaniu z poprzednimi, organizowanymi w Polsce Światowymi Dniami Młodzieży w 1991, obecne wydarzenie przeżywane będzie w sytuacji bardzo odmiennej. „Tak, jak Jan Paweł II odnajdywał młodych Europejczyków po upadku muru berlińskiego, tak Franciszek spotka się z młodymi w sytuacji, kiedy przeżywamy na świecie III wojnę światowa w kawałkach” – powiedział rzecznik Stolicy Apostolskiej.

KAI

BRAK KOMENTARZY