„Trzeba czynić małe rzeczy z wielką miłością” te słowa św. Tereski z Lisieux zapisane są w sercach małych ewangelizatorów należących do ognisk misyjnych i Kolędników Misyjnych. Dzień 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego, to także Misyjny Dzień Dzieci.

Uroczystość Objawienia Pańskiego, która upamiętnia pokłon, jaki nowonarodzonemu Zbawicielowi złożyli Mędrcy ze Wschodu, jest wyjątkowym wydarzeniem dla dzieci Papieskiego Dzieła Misyjnego. W tym dniu w sposób szczególny łączą się one duchowo z Ojcem Świętym i dziełem ewangelizacji.

Podczas Mszy świętych do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci uroczyście włączani są ci najmłodsi, którzy wcześniej przeszli kilkumiesięczny etap formacji. W parafiach to czas radości i kolędowania przy żłóbku, misyjnych jasełek oraz włączania się w orszaki, w tym roku mniejsze, ze względu na obostrzenia związane z pandemią.

„Spotkanie z Jezusem nie zatrzymało Mędrców, przeciwnie, napełniło ich nowym zapałem do tego, by wrócili do swojego kraju, żeby opowiedzieć o tym, co widzieli, i o radości, której zaznali” – mówił papież Franciszek 6 stycznia 2020 roku. Podobnie dzieci, mali pomocnicy misji z Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, jak kiedyś trzej Królowie, tak i oni na co dzień są świadkami Pana Jezusa w swoich rodzinach, szkołach, grupach i wspólnotach.

Każdego dnia mali ewangelizatorzy swoją modlitwą, różnymi talentami, dobrymi uczynkami i małymi ofiarami wspierają swoich rówieśników w krajach misyjnych oraz posługujących tam misjonarzy duchownych i świeckich.

PDMD / BP KEP