Męskie Gorzkie Żale

0
1373

W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 18.00 w Kościele Przemienienia Pańskiego przy ul. Pijarskiej 2 w Krakowie odbędą się Męskie Gorzkie Żale, a po nich zaproszony gość wygłosi konferencję.

Podczas serii nabożeństw poruszane będą tematy takie jak gniew, samotność, nieczystość czy trudna relacja z ojcem.

– Sprawdziliśmy jak wygląda oferta duszpasterska dla mężczyzn w Krakowie i okazało się, że  w okresie Wielkiego Postu wciąż za mało jest rekolekcji skierowanych do mężczyzn. Z tego względu postanowiliśmy zorganizować Męskie Gorzkie Żale. Chcemy dać uczestnikom doświadczenie
braterstwa i wspólnej modlitwy do Boga połączonej z częścią rekolekcyjną dzięki konferencjom, towarzyszącym każdemu nabożeństwu – mówi o. Tomasz Abramowicz SP, współorganizator i rektor Kościoła Przemienienia Pańskiego.

Konferencje wygłoszą: JE ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski; o. Mariusz Balcerak, jezuita, br. Adam Zwierz, kapucyn, kapelan Drogi Odważnych; o. Mateusz Pindelski, prowincjał Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów; o. Tomasz Abramowicz oraz o. Mariusz Wójtowicz, karmelita bosy, rekolekcjonista, muzyk.

Po nabożeństwie i konferencji organizatorzy zapraszają na Mszę św. o godzinie 19.00.

Organizatorami są: Wspólnota dla mężczyzn Droga Odważnych oraz Zakon Pijarów.

Więcej informacji znaleźć można na stronie www.meskiegorzkiezale.pl oraz
w wydarzeniu na Facebooku – https://www.facebook.com/events/492959144729681/

Jest to też propozycja dla mężczyzn z całej Polski. Jeżeli Kraków jest dla kogoś za daleko, to organizatorzy zapraszają na transmisję online!
Więcej na stronie www.meskiegorzkiezale.pl.

o. Jacek Wolan SchP

BRAK KOMENTARZY