W Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski, w nocy z 27 na 28 maja, odbyło się czuwanie modlitewne w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Jego uczestnicy łączyli się za pośrednictwem telemostu z innymi krajami Europy w ramach międzynarodowej inicjatywy solidarności pod patronatem fundacji Renovabis.

Międzynarodowe czuwanie modlitewne rozpoczął arcybiskup Berlina Heiner Koch w benedyktyńskim klasztorze Marienrode w Hildesheim w Niemczech. Uczestnicy czuwania łączyli się ze sobą za pośrednictwem telemostu. W modlitwie wzięły udział wspólnoty z Chorwacji, Niemiec, Polski, Rumunii i Ukrainy.

Polska grupa łączyła się z innymi krajami z kaplicy św. Jana Pawła II w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie. Poza jego pracownikami we wspólnej modlitwie uczestniczyli także stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia oraz przedstawiciele wspólnoty Chemin Neuf.

Międzynarodowe czuwanie odbyło się z okazji 30. rocznicy powstania Renovabis – organizacji charytatywnej, która wspiera materialnie projekty i inicjatywy Kościoła w Europie wschodniej.

BP KEP

Międzynarodowe czuwanie modlitewne w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski pod patronatem Renovabis (Warszawa, 27/28.05.2023)

 

BRAK KOMENTARZY