Modlitwa za babcie i dziadków

21-01-2017
1275

− Dziadkowie są cennym darem i nie można odbierać tego skarbu następnym pokoleniom, bo dzięki nim każdy wie, jakie są jego korzenie − mówił do zgromadzonych w poznańskiej katedrze babci i dziadków bp Grzegorz Balcerek. W Mszy św., w intencji babci i dziadków, sprawowanej w przeddzień ich święta, licznie uczestniczyły całe rodziny, a przede wszystkim wnuki.

W homilii bp Balcerek przypomniał, że choć Pismo święte nie wspomina o dziadkach Pana Jezusa, to z pism powstałych równolegle do ksiąg Nowego Testamentu wiemy, że Jego dziadkami byli rodzice Matki Bożej − Joachim i Anna.

Kaznodzieja przywołał słowa św. Jana Pawła II, który często podkreślał, że dzieci znajdują u osób starszych zrozumienie i miłość, a dziadkowie ukazują wnukom perspektywę czasu.

Biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej zaznaczył, że papież Franciszek w wielu wypowiedziach przywołuje swoją babcię Rosę, która odegrała dużą rolę w jego życiu. „W swoim brewiarzu Franciszek nosi obrazek z jej słowami, który otrzymał od niej w dniu swoich święceń kapłańskich” − zauważył kaznodzieja. Stwierdził, że słowa dziadków stanowią dla wnuków ważny spadek.

Zgromadzeni w katedrze dziękowali za dar życia i modlili się o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla babci i dziadków.

Po Mszy św. odbyło się rodzinne kolędowanie w wykonaniu zespołu „Boże serduszka” z parafii Matki Boskiej Bolesnej w Poznaniu.

KAI