W Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w piątek 4 listopada modlono się za zmarłych jego pracowników. Mszy św. przewodniczył bp Wiesław Lechowicz. Nazwiska zmarłych odczytał sekretarz generalny Episkopatu bp Artur Miziński, a homilię wygłosił jego zastępca ks. Jarosław Mrówczyński.

– Prośmy Jezusa Chrystusa o to, by pomógł nam zostać świętymi – mówił w homilii wygłoszonej w Sekretariacie KEP ks. Jarosław Mrówczyński. Zachęcał do tego, by zrobić wszystko, by uniknąć czyśćca i starać się wejść od razu do chwały Nieba. Podkreślał, że cel jest na tyle ważny, że trzeba o to prosić.

Msza św. w intencji zmarłych pracowników Sekretariatu KEP jest tradycyjnie sprawowana w początkach listopada. To okazja do podziękowania za życie i wiarę pracowników Sekretariatu, których Bóg powołał już do siebie. Co roku żyjący  pracownicy Sekretariatu modlą się m.in. za dwóch zmarłych sekretarzy Episkopatu: abp. Bronisława Dąbrowskiego i bp. Zygmunta Choromańskiego, bp. Jerzego Dąbrowskiego, zastępcę sekretarza, i współpracującego blisko z Sekretariatem bp. Czesława Domina, a także za nieżyjących kapłanów, siostry zakonne i świeckich pracowników Sekretariatu Episkopatu.

BRAK KOMENTARZY