Msza św. w Święto Niepodległości w Poznaniu (zapowiedź)

0
891

Msza św. w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego, metropolity poznańskiego będzie celebrowana w Święto Niepodległości, 11 listopada, o godz. 9.00 w poznańskiej farze przy ul. Gołębiej 1.

Centralne uroczystości Święta Niepodległości odbędą się w sobotę 11 listopada o godz. 9.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza. W obchodach wezmą udział przedstawiciele Episkopatu Polski oraz najwyższe władze państwowe na czele z prezydentem, premierem oraz marszałkami Sejmu i Senatu. Metropolita poznański i przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki będzie natomiast przewodniczył Mszy św. w intencji Ojczyzny w Poznaniu.

***

Z okazji nadchodzącego Święta Niepodległości przypominamy opublikowany w kwietniu tego roku dokument społeczny pt. „Chrześcijański kształt patriotyzmu”. Został on przyjęty podczas 375. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie 14 marca br.

Biskupi przypomnieli w nim m.in. o codziennym i obywatelskim wymiarze patriotyzmu. Wskazali, że heroizm i męczeństwo narodowych bohaterów, wzywają jednocześnie naród polski na drogę przebaczenia i pojednania. Napisali też o potrzebie odpowiedzialnej polityki historycznej, której celem jest „jednoczenie ludzi wokół wspólnego dobra, wzmacnianie więzi międzyludzkich i poczucia wspólnoty duchowych wartości ponad różnicami i podziałami”.

TEKST DOKUMENTU: CHRZEŚCIJAŃSKI KSZTAŁT PATRIOTYZMU – DOKUMENT PRZYGOTOWANY PRZEZ RADĘ KEP DS. SPOŁECZNYCH

www.archpoznan.pl/ BPKEP

BRAK KOMENTARZY