We wtorek, 11 października, o godz. 11.00, rozpocznie się 393. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski w Kamieniu Śląskim, w diecezji opolskiej. Na zakończenie pierwszego dnia obrad biskupi będą koncelebrować Mszę św. w sanktuarium na Górze św. Anny.

Jak powiedział o. Jonasz Pyka OFM, gwardian i kustosz sanktuarium Góry św. Anny, sanktuarium to nazywane jest przez Ślązaków „Śląską Jerozolimą”. Największym skarbem tego miejsca jest zaś zabytkowa figurka św. Anny Samotrzeciej. O. Pyka podkreślił, że pielgrzymów nie ubywa, a uroczystości odpustowe zawsze cieszą się dużą liczbą uczestników.

Eucharystia na Górze św. Anny z udziałem biskupów, którzy od dziś przez dwa dni będą obradować w Kamieniu Śląskim, rozpocznie się o godz. 17.30. Przewodniczył jej będzie nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio, a homilię wygłosi przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Konferencja Episkopatu Polski odwiedzi Górę św. Anny już po raz trzeci w historii. Poprzednio miało to miejsce w 1980 roku, z okazji jubileuszu 500-lecia sanktuarium oraz w 2007 roku.

„Na pewno jest to wielkie wyróżnienie dla Góry św. Anny, że będziemy po raz kolejny gościć księży biskupów, którzy obradują w znajdującym się bardzo blisko Kamieniu Śląskim” – powiedział o. Pyka. Wyraził też  nadzieję, że św. Anna będzie wypraszała księżom biskupom potrzebne łaski.

BP KEP

Więcej

BRAK KOMENTARZY