W październiku odbędzie się dziękczynna Pielgrzymka Narodowa Polaków do Rzymu. Jak tłumaczy ks. Mrówczyński w rozmowie z KAI, będzie to potrójne dziękczynienie za Rok Miłosierdzia, wizytę Ojca Świętego Franciszka, złożoną w ramach Światowego Dnia Młodzieży oraz za 1050. rocznicę Chrztu Polski.

Pielgrzymka Narodowa Polaków do Rzymu organizowana jest przez Konferencję Episkopatu Polski w dniach 20-23 października. -Warto udać się na tę pielgrzymkę ze względu na rok jubileuszowy. Nawiedzenie czterech bazylik wiąże się ze specjalnym jubileuszowym odpustem. – zachęca ks. Jarosław Mrówczyński, zastępca Sekretarza Generalnego KEP.

Począwszy od 20 października w kolejnych dniach w rzymskich bazylikach będą odprawiane Msze św. Pierwszego dnia pielgrzymi wezmą udział w Eucharystii w bazylice Matki Bożej Większej pod przewodnictwem arcybiskupa Jędraszewskiego. Następnego dnia prymas Wojciech Polak odprawi Mszę św. w bazylice św. Jana na Lateranie. Trzeciego dnia pielgrzymi będą uczestniczyć w Eucharystii. w bazylice Św. Pawła za Murami pod przewodnictwem arcybiskupa Gądeckiego.

22 października pielgrzymi zostaną przyjęci na specjalnej audiencji z Ojcem Świętym, a 23 października, wezmą udział w modlitwie Anioł Pański – Według naszych informacji Ojciec Święty ma skierować specjalne słowa do pielgrzymów z Polski – zdradził ks. Mrówczyński.

ar, aw / Polska, Rzym (KAI)

BRAK KOMENTARZY