Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski po raz kolejny odwiedzili w tym roku niemieckojęzyczni kolędnicy misyjni. Kolędnicy misyjni odwiedzają domy i parafie w ramach Dzieła Misyjnego Dzieci „Kindermissionswerk”, z którego dochód przeznaczany jest na pomoc dzieciom z innych krajów. W tym roku mali kolędnicy zbierają na pomoc dla swoich niepełnosprawnych rówieśników w Peru.

Kolędnicy misyjni należą do niemieckojęzycznej parafii personalnej w Warszawie działającej przy Zgromadzeniu Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza. Do parafii należą katolicy niemieckojęzyczni z Warszawy i okolic. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Sylwester Matusiak SAC, zaś asystentką pastoralną z ramienia Konferencji Episkopatu Niemiec p. Ula Anton, która mieszka w Polsce od 17 lat.

Tegoroczna inicjatywa organizowana jest już po raz 60. przez „Kindermissionswerk” z siedzibą w Akwizgranie. Cały dochód z kolędy misyjnej zostanie przeznaczony na pomoc niepełnosprawnym dzieciom w Peru. W ubiegłym roku misyjni kolędnicy z niemieckojęzycznych krajów zebrali prawie 49 mln Euro. W ostatnich latach zebrane fundusze przeznaczone zostały na 200 projektów duszpasterskich, edukacyjnych, zdrowotnych oraz doraźną pomoc dla dzieci ze 114 krajów świata.

BP KEP