“O pokój i za Ukrainę”. W Środę Popielcową Metropolita Warszawski odprawi Mszę św. w Świątyni Opatrzności Bożej

0
538

 W Środę Popielcową kard. Kazimierz Nycz odprawi Mszę świętą “O pokój i za Ukrainę”. Do wspólnej modlitwy i wyrażenia solidarności zaprasza wszystkich wiernych, zarówno Polaków i Ukraińców mieszkających i pracujących w stołecznej metropolii, jak również wszystkich obcokrajowców. Msza św. rozpocznie się o godz. 20 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Modlitwa o pokój na Ukrainie będzie towarzyszyła całemu tegorocznemu pielgrzymowaniu szlakiem Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych w Warszawie – zdecydował metropolita warszawski odpowiadając wczorajszy na apel papieża Franciszka. Świątynia Opatrzności Bożej to pierwszy z Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych, w którym metropolita warszawski co roku odprawia Mszę św. w Środę Popielcową.

Msza św. w Świątyni Opatrzności Bożej zostanie odprawiona w językach polskim i ukraińskim. Po ukraińsku zostanie odczytane jedno z czytań mszalnych oraz części modlitwy eucharystycznej wypowiadanej przez koncelebransów.

Do udziału we Mszy św. zostały zaproszone m.in. wspólnoty grekokatolickie z Warszawy, Piaseczna, Grójca, jak również środowisko skupione wokół Studium Chrześcijańskiego Wschodu działającego przy klasztorze dominikanów na Służewie.

Za: www.archwwa.pl

BRAK KOMENTARZY