Czwarta Niedziela wielkanocna odsłania prawdę o Jezusie zmartwychwstałym – Dobrym Pasterzu.  W tym roku w wyjątkowych okolicznościach, po śladach Opatrznościowych Pasterzy – podkreśla paulin o. Mariusz Tabulski, dyrektor Jasnogórskiego Instytutu Maryjnego. Zachęca on do korzystania z rozważań majowych na rok 2020 zatytułowanych „Opatrznościowy Pasterz. Drogi życia Stefana kard. Wyszyńskiego”.

„Nikt nie przypuszczał, że obchody 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II  i  przygotowania do beatyfikacji sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego, będą miały tak dramatyczny przebieg.  Oczekiwana od miesięcy radość Kościoła w Polsce z daru jego Opatrznościowych Pasterzy – przysłonięta została bolesnym doświadczeniem ogólnoświatowej pandemii. W tym trudnym czasie staje przed nami jednak Zmartwychwstały Jezus – Dobry Pasterz, który odsłania paschalny, także w wymiarze dramatyzmu misterium Paschy, aspekt świętości naszych Pasterzy” – napisał o. Tabulski.

Podkreślił on, że nikt się nie spodziewał, że przygotowywane  w grudniu 2019 roku „Czytanki majowe – Opatrznościowy Pasterz, droga życia Stefana kard. Wyszyńskiego”, autorstwa ojca Stanisława Przepierskiego OP, będą odczytywane w warunkach, których teraz jesteśmy świadkami. O. Tabulski postawił też pytanie o to,  kim  w obecnej sytuacji zagrożenia, ma być dla nas kard. Stefan Wyszyński jako nowy święty na nasze czasy.

31 rozważań – na każdy dzień maja powstało w ramach współpracy Komisji Maryjnej Episkopatu, Instytutu Prymasowskiego i Instytutu Maryjnego Jasnej Góry. Publikacja „Opatrznościowy Pasterz. Drogi życia Stefana kard. Wyszyńskiego” ukazała się nakładem wydawnictwa „Paulinianum”. Ma ona być pomocą w przygotowaniu do uroczystości beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego. Książki można zamawiać w wydawnictwie lub w Instytucie Maryjnym na Jasnej Górze. Od 30 kwietnia na stronie Jasnogórskiego Instytutu Maryjnego będą dostępne w formie pdf. >>WIĘCEJ

 

BRAK KOMENTARZY