W związku z 389. Zebraniem Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski, które będzie miało miejsce w Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach 11 i 12 czerwca 2021 r., planowane są następujące spotkania z dziennikarzami:

Miejsce: Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej
(ul. Bernardyńska 46, 34-130 Kalwaria Zebrzydowska)

11 czerwca (piątek) godz. 10.30 – briefing przed rozpoczęciem Zebrania Plenarnego z udziałem rzecznika KEP ks. Leszka Gęsiaka SJ

12 czerwca (sobota) godz. 15.00 – konferencja prasowa po zakończeniu obrad (ze względu na możliwe przedłużenie obrad, godzina rozpoczęcia konferencji może ulec zmianie)

Ze względu na obostrzenia sanitarne na briefing i konferencję prasową zapraszamy wyłącznie reporterów foto i video. Nie będzie możliwe wejście fotoreporterów na salę obrad.

Dla pozostałych akredytowanych dziennikarzy będzie udostępniony streaming.

Pytania będzie można zadawać wyłącznie w formie online.

Wejście na briefing i konferencję prasową oraz dostęp do streamingu tylko na podstawie wcześniejszej akredytacji.

Zgłoszenia można przesyłać na adres: biuroprasowe@episkopat.pl do czwartku, 10 czerwca do godz. 16:00.

Dokładne informacje odnośnie do miejsca briefingu i konferencji prasowej, a także dostępu do streamingu, zostaną podane akredytowanym dziennikarzom w mailu zwrotnym. Wejście osób uprawnionych na briefing i konferencję prasową będzie możliwe po uprzednim poddaniu się mierzeniu temperatury i wypełnieniu deklaracji o stanie zdrowia.

UWAGA REDAKCJE: ze względu na obowiązujące przepisy sanitarne podczas całego wydarzenia obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa oraz zachowania dystansu społecznego.

Liczba miejsc będzie ograniczona. O przyznaniu akredytacji decyduje kolejność zgłoszeń. W razie pytań dotyczących obrad biskupów prosimy o kontakt z Biurem Prasowym Konferencji Episkopatu Polski: tel. 604 904 487 | biuroprasowe@episkopat.pl

Przedstawicieli mediów zainteresowanych relacjami z Mszy św. w piątek 11 czerwca (Bazylika Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie godz. 18.00) prosimy o kontakt z rzecznikiem archidiecezji krakowskiej: Ks. Łukasz Michalczewski – tel. 604 171 061 | biuroprasowe@diecezja.pl

BP KEP