W związku z 393. Zebraniem Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski, które będzie miało miejsce w Kamieniu Śląskim (Sanktuarium św. Jacka, ul. Parkowa 1Bw dniach 11-12 października 2022 roku, planowane są następujące spotkania z dziennikarzami:

11 października (wtorek) godz. 10:40 – briefing przed rozpoczęciem Zebrania Plenarnego z udziałem Sekretarza Generalnego KEP bp. Artura G. Mizińskiego, Ordynariusza Opolskiego bp. Andrzeja Czai i Rzecznika KEP ks. Leszka Gęsiaka SJ. Briefing potrwa ok. 15 min.

12 października (środa) godz. 14:30 – konferencja prasowa po zakończeniu obrad.

Wejście na briefing i konferencję prasową będą możliwe tylko na podstawie wcześniejszej akredytacji. Zgłoszenia (imię, nazwisko, zdjęcie/skan legitymacji prasowej) można przesyłać na adres: biuroprasowe@episkopat.pl do poniedziałku, 10 października, do godz. 16:00. Dziennikarze posiadający stałą akredytację Biura Prasowego Konferencji Episkopatu Polski proszeni są jedynie o potwierdzenie swojej obecności.

Obydwa wydarzenia będą transmitowane przez Internet na podstawie specjalnej akredytacji. Zgłoszenia na akredytację online można przesyłać na adres biuroprasowe@episkopat.pl do poniedziałku, 10 października, do godz. 16:00. Dziennikarze akredytowani online nie będą jednak mogli zadawać pytań w czasie konferencji prasowej.

Dokładne informacje odnośnie do miejsca briefingu i konferencji prasowej zostaną podane akredytowanym dziennikarzom w mailu przed tymi spotkaniami.

W razie pytań dotyczących obrad biskupów dziennikarze są proszeni o kontakt z Biurem Prasowym Konferencji Episkopatu Polski: tel. 604 904 487.

BP KEP

Zobacz też:

Tematyka obrad