Maronicka Fundacja Misyjna wraz z Księżmi Filipinami zapraszają na Ogólnopolski Dzień Skupienia Czcicieli Świętego Szarbela. Spotkanie z udziałem bp. Andrzeja Siemieniewskiego oraz libańskich mnichów maronickich z Sanktuarium Świętego Szarbela w Libanie zaplanowano na 8 października 2022 r. przy Parafii pw. św. Jadwigi w Grodzisku Wlkp. Wydarzenie zostało objęte przez abp. Stanisława Gądeckiego patronatem honorowym Konferencji Episkopatu Polski.

Tematem kolejnego ogólnopolskiego spotkania czcicieli św. Szarbela są modlitwy „Ojcze, oto Ofiara” – Eucharystia w duchowości Kościoła maronickiego. Są one skierowane do wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją duchowość eucharystyczną czerpiąc z bogactwa duchowego i pobożności świętych libańskich.

Organizatorzy – bp Siemieniewski, Maronicka Fundacja Misyjna w Polsce, Księża Filipini oraz Zakon Libański Maronicki – podkreślają, iż mają nadzieję, że hasło to oraz wspólna modlitwa pozwolą, w duchu jedności i powszechnego braterstwa, pełniej odkryć duchowe przesłanie świętego Szarbela dla Kościoła w Polsce.

„W czasie widocznego kryzysu uczestnictwa wiernych w Eucharystii, chcemy ukazać piękno i moc każdej Mszy św. Bogactwo Kościoła maronickiego i wybitne owoce świętości, jakie przynieśli św. Szarbel i inni Święci z Libanu są dużym światłem dla naszych czasów” – podkreślają organizatorzy.

W programie przewidziano m.in.: wystąpienia zaproszonych gości, wspólne modlitwy, Eucharystię celebrowaną w obrządku maronickim, adorację, okazję do czuwania przed relikwiami Świętego Szarbela oraz błogosławieństwo olejami św. Szarbela. W tym dniu w duchu łączności z papieżem oraz wszystkimi patriarchami katolickimi podejmiemy wspólną modlitwę o pokój na Bliskim Wschodzie. W spotkaniu wezmą udział: bp Andrzej Siemieniewski, biskup ordynariusz diecezji legnickiej; o. Józef Abi Younes OLM, mnich Zakonu Libańskich Maronitów oraz kapłani uczestniczący w spotkaniu.

Szczegóły wydarzenia oraz bliższe informacje na temat możliwości wzięcia w nim udziału można znaleźć na stronie wydarzenia: https://maronici.pl/2022/

Zgłoszenia na rekolekcje przyjmowane są wyłącznie za pomocą formularza –> tutaj.

Zapisy kończą się w dniu 02.10.2022 o godz. 24:00.
Szczegółowy plan dnia skupienia:

W związku ze zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną i ewentualnymi nowymi restrykcjami sanitarnymi, organizatorzy zastrzegają, że forma i ilość osób mogących wziąć udział w spotkaniu może ulec zmianie.

maronici.pl / BP KEP