13 sierpnia – Oratorium na 350-lecie Kalwarii Pacławskiej (zapowiedź)

11-08-2018
0
829

W Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla 13 sierpnia zostanie wystawione oratorium „Oto Matka Twoja” na jubileusz 350-lecia Sanktuarium. Muzyczne wydarzenie poprzedzi uroczysta Msza św. pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i odsłonięcie pomnika kard. Karola Wojtyły.

Oratorium „Oto Matka Twoja” zostało napisane przez krakowskich kompozytorów Piotra Pałkę i Pawła Bębenka. Okazją do jego wystawienia jest obchodzony w tym czasie jubileusz 350-lecia Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej – najważniejszego miejsca pielgrzymkowego Podkarpacia.

Oratorium poprzedzi uroczysta Msza św. o godz. 18.00 pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, i odsłonięcie pomnika kard. Karola Wojtyły, który 50 lat temu pielgrzymował do Kalwarii.

W Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej czczony jest cudowny obraz Matki Bożej, który przywędrował na to miejsce z Kamieńca Podolskiego. Niegdyś przed nim modlili się m.in. królowie: Jan Kazimierz i Jan III Sobieski oraz polscy hetmani i książęta.

Więcej na stronie: www.kalwaria.franciszkanie.pl

jms/ BPKEP

BRAK KOMENTARZY