„Jednoczę się w modlitwie z tymi, którzy w minioną sobotę, w Nowej Białej zostali doświadczeni przez wielki pożar. Dzięki Bogu, nie było ofiar śmiertelnych. Prośmy o łaskę pocieszenia, umocnienia i ludzkiej solidarności dla tych, którzy stracili domy i gospodarstwa” – powiedział papież Franciszek w pozdrowieniach do Polaków podczas środowej audiencji generalnej.

Ojciec Święty zapoczątkował nowy cykl katechez, w których podejmie tematy, jakie św. Paweł porusza w Liście do Galatów. „Liście tym, obok odniesień biograficznych pozwalających poznać nawrócenie i oddanie na służbę Jezusa Chrystusa, Apostoł porusza również tematy bardzo ważne dla wiary, takie jak wolność, łaska i chrześcijański sposób życia” – powiedział Papież Franciszek.

Na zakończenie audiencji Ojciec Święty pozdrowił wszystkich zgromadzonych Polaków życząc spokojnego lata przeżywanego w obecności Boga, w Duchu Świętym.

vaticannews / BP KEP

Serdecznie pozdrawiam wszystkich Polaków. Drodzy bracia i siostry, jednoczę się w modlitwie z tymi, którzy w minioną sobotę, w Nowej Białej zostali doświadczeni przez wielki pożar. Dzięki Bogu, nie było ofiar śmiertelnych. Prośmy o łaskę pocieszenia, umocnienia i ludzkiej solidarności dla tych, którzy stracili domy i gospodarstwa. Wszystkim wam, tu obecnym, i waszym najbliższym życzę spokojnego lata, przeżywanego w obecności Boga, w Duchu Świętym. Z serca wam błogosławię.