Papież Franciszek zatelefonował do abp. Zimowskiego

12-07-2016
1259

Po południu 12 lipca Ojciec Święty Franciszek zatelefonował do abp. Zygmunta Zimowskiego, Przewodniczącego Papieskiej rady ds. Chorych i Duszpasterstwa Służby Zdrowia, który przebywa obecnie w szpitalu. Papież zapewnił o swej łączności duchowej oraz o modlitwie w intencji abp. Zimowskiego i udzielił mu błogosławieństwa – poinformował ks. Piotr Supierz, sekretarz arcybiskupa, który dodał, że przed kilku dniami zadzwonił do abp. Zimowskiego także papież emeryt Benedykt XVI.

O modlitwę w intencji ciężko chorego abp. Zygmunta Zimowskiego prosili m.in. Pasterze Kościoła radomskiego.

Oto treść komunikatu:

„Ksiądz Arcybiskup Zygmunt Zimowski przebywa w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej. Stan zdrowia Księdza Arcybiskupa pogorszył się. Choroba bliskiej osoby jest zawsze zachętą do łączności duchowej i modlitwy. Bardzo prosimy Czcigodnych Księży, Osoby życia konsekrowanego oraz Was, Drodzy Siostry i Bracia, o modlitwę w intencji ciężko chorego Księdza Arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego. Prosimy szczególnie o modlitwę różańcową w intencji Księdza Arcybiskupa”.

Biskup Henryk Tomasik
Biskup Adam Odzimek
Biskup Piotr Turzyński

Do tego apelu dołączył się także abp Stanisław Gądecki, który zapewnił abp. Zygmunta Zimowskiego o duchowej łączności z nim Konferencji Episkopatu Polski i poprosił Kościół w Polsce o modlitwę w intencji Przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Chorych i Duszpasterstwa Służby Zdrowia.

xpr-a