Ojciec Święty Franciszek przyjął dziś na audiencji Prezydium Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE), w tym wiceprzewodniczącego CCEE, metropolitę poznańskiego abp. Stanisława Gądeckiego.

Ojciec Święty Franciszek przyjął dziś na audiencji Prezydium Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) – podało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

– Byliśmy u Ojca Świętego, żeby przedstawić cały okres działalności CCEE od czasu wyboru nowego Prezydium [w 2016 r. – KAI] aż do tego momentu i perspektywy na przyszłość – powiedział KAI po spotkaniu abp Stanisław Gądecki.

– Był też mowa o przyszłorocznym zebraniu plenarnym w Santiago de Compostela – dodał wiceprzewodniczący CCEE.

– Ojciec Święty cieszył się, że teraz, gdy wszystko wydaje się rozpadać na kawałki, CCEE jest jedną z instytucji, które przykładają się do zjednoczenia Europy – podkreślił abp Gądecki.

Na spotkaniu z papieżem byli obecni: przewodniczący CCEE – kard. Angelo Bagnasco z Włoch, dwaj wiceprzewodniczący – kard. Vincent Nichols z Wielkiej Brytanii, abp Stanisław Gądecki z Polski, a także sekretarz generalny ks. Martin Michalíček ze Słowacji oraz jego zastępca ks. Antonio Ammirati z Włoch.

Audiencja u Franciszka odbyła się na zakończenie obrad Prezydium CCEE, które zebrało się w dniach 11-13 grudnia w Rzymie.

W skład przyjętej przez Papieża delegacji weszli: przewodniczący CCEE – kard. Angelo Bagnasco (Genua, Włochy), dwaj wiceprzewodniczący – kard. Vincent Nichols (Westminster – Wielka Brytania) i abp Stanisław Gądecki (Poznań) a także sekretarz generalny, ks. Martin Michalíček oraz jego zastępca ks. Antonio Ammirati.

KAI/ BP KEP

Fot. Archiwum/ Mazur/ Episkopat.pl

BRAK KOMENTARZY