Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich

0
1768

Jak co roku w niedzielę po uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny do Sanktuarium Maryi Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich przybędą w pielgrzymce tysiące kobiet i dziewcząt. Eucharystii o godz. 10.30  będzie przewodniczył i homilię wygłosi kard. Stanisław Ryłko.

Gościem tegorocznej pielgrzymki kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich będzie kard. Stanisław Ryłko, archiprezbiter Bazyliki Matki Bożej Większej w Rzymie, który do 2016 r. pełnił funkcję przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Świeckich. Przez długie lata był zaangażowany z ramienia Stolicy Apostolskiej w organizację Światowych Dni Młodzieży (w Kolonii, Sydney i Krakowie). Był bliskim współpracownikiem papieża Jana Pawła II. Kard. Ryłko wygłosi homilię i będzie przewodniczył Eucharystii o godz. 10.30 na wzgórzu kalwaryjskim. Pielgrzymka zakończy się około godziny 16.00.

W zaproszeniu na tegoroczną pielgrzymkę metropolita katowicki abp Wiktor Skworc napisał m. in.: „Z radością i bardzo serdecznie zapraszam w niedzielę 20 sierpnia br. świat kobiet archidiecezji katowickiej i metropolii do piekarskiego sanktuarium! Jak co roku, liczę na obecność i modlitwę babć, matek, żon i córek! Starajmy się o to, aby tradycję pielgrzymek stanowych przekazać młodemu pokoleniu, dzięki czemu pielgrzymka będzie również doświadczeniem wspólnoty pokoleń”.

Zaproszenie jest skierowane zarówno do sióstr zakonnych i kobiet należących do instytutów życia konsekrowanego, jak i do kobiet stanu wolnego oraz przedstawicielek lokalnych samorządów i branż zawodowych. „Zapraszam również środowisko nauczycielek, pedagogów, personelu medycznego, świata kultury, nauki oraz ruchów katolickich i parafialnych wspólnot modlitewnych” – czytamy w słowie Metropolity Katowickiego przed uroczystościami.

archidiec. katowicka/BPKEP

BRAK KOMENTARZY