27 listopada – spotkanie z cyklu: „Prymas jasnogórski w drodze na ołtarze”

22-11-2019
0
1156

Jasnogórski Instytut Maryjny, zaprasza w najbliższą środę 27 listopada 2019r. o godz. 18.30 na ostatnie spotkanie z cyklu: „Prymas jasnogórski w drodze na ołtarze”.

W oczekiwaniu na beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego, podążamy Jego śladami, szukając najlepszych sposobów skorzystania z daru Jego życia i świętości. Jasnogórski Instytut Maryjny od kilku miesięcy zaprasza do odkrywania duchowej drogi Prymasa, której zwieńczeniem jest ogłoszenie go przez Kościół – Świętym.

Ósme spotkanie z cyklu „Jasnogórski Prymas w drodze na ołtarze” jest okazją do spojrzenia na Niego w perspektywie błogosławieństw. Czyli po prostu szczęścia. Przyszły Błogosławiony pozostawił nam bowiem swoistą receptę na jego osiągniecie. W wymierz osobistym, ale także w odniesieniu do wspólnoty Kościoła i Narodu.

Program duszpasterski, ale także program społeczny – zainicjowany przez Prymasa kilkadziesiąt lat temu, konkretne wskazania i inicjatywy – takie jak: Jasnogórskie Śluby Narodu, Wielka Nowenna, Millenijny Akt oddania Matce Bożej – współcześnie domagają się ponownego odczytania. Beatyfikacja kardynała Wyszyńskiego jest przynagleniem do spojrzenia na Jego duchową i duszpasterską spuściznę, pozostawiony nam przez Niego program, który możemy odczytywać jako wskazanie drogi prawdziwego błogosławieństwa.

Najbliższe spotkanie w ramach cyklu: „Prymas jasnogórski w drodze na ołtarze” będzie – ostatnim. Od lutego 2019 roku, odbyliśmy w Instytucie maryjnym na Jasnej Górze, osiem pięknych spotykań ze świadkami życia i wielkości Prymasa Tysiąclecia. Byliśmy świadkami pasjonujących opowieści i przeszliśmy pewną duchowa drogę. Od stycznia 2020 r. rozpoczniemy nowy cykl spotkań przed beatyfikacją Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie i dziękczynieniem za batyfiakację na Jasnej Górze – 26 sierpnia.
Dlatego, 27 listopada chcemy podsumować dotychczasowy cykl katechez i zadać sobie kilka ważnych pytań:
– Czy istotnie traktujemy program Prymasa jako wiarygodny sposób realizacji misji Kościoła w świecie? W jaki sposób z programem Prymasa docierać do ludzi współczesnych? – Jakiego języka używać do komunikowania „starej i sprawdzonej – choć wciąż nowej” maryjnej drogi Prymasa Tysiąclecia?

Swoim doświadczeniem w tym zakresie podzielą się w środę 27 listopada:

  • Ks. biskup Andrzej Przybylski, z Częstochowy;
  • o. Stanisław Przepierski OP – autor przygotowywanych czytanek majowych, inspirowanych nauczaniem Prymasa Wyszyńskiego,
  • Aneta Liberacka – redaktor naczelna Stacji 7, zaangażowana także w tworzenie strony internetowej www.prymaswyszynski.pl
  • a także prowadząca spotkanie – Małgorzata Bartas-Witan, dziennikarka Polskiego Radia.

Za: www.jim.jasnagora.pl

BRAK KOMENTARZY