Południowa modlitwa Anioł Pański z Ojcem Świętym i Msza św. w Bazylice św. Piotra o godz. 16.00 to ostatnie punkty Pielgrzymki Narodowej Polaków do Rzymu. Kończąca się dziś pielgrzymka trwa od czwartku, 20 października.

Pielgrzymka Narodowa, jak podkreśla przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, jest ważna m.in. dlatego, że przypomina o tym, byśmy ciągle szukali uniwersalizmu Kościoła, jednoczyli się z Kościołem powszechnym i nie zamykali się tylko w swoim Kościele w Polsce. Jeszcze jedną okazją do tego będzie dzisiejsza wspólna z Kościołem powszechnym modlitwa Anioł Pański oraz Msza św. w Bazylice św. Piotra o godz. 16.00. Mszy św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi były prefekt Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej kard. Zenon Grocholewski.

W ramach Pielgrzymki Narodowej również dzisiaj prymas Polski abp Wojciech Polak wraz z pielgrzymami z archidiecezji gnieźnieńskiej, odwiedził rzymską bazylikę p.w. św. Bartłomieja. O godz. 9.30 rozpoczęła się tam Eucharystia, która jest kontynuacją modlitwy w intencji uchodźców, jaka pod wspólnym hasłem „Umrzeć z nadziei”, odbyła się na początku października w polskich diecezjach.

W bazylice św. Bartłomieja w Rzymie są obecne relikwie polskich świętych i błogosławionych, m.in. św. Wojciecha, św. Maksymiliana Kolbego, bł. Karoliny Kózkówny i bł. Jerzego Popiełuszki. Od 1993 r. świątynią opiekuje się Wspólnota św. Idziego, zajmująca się m.in. duchowym i materialnym wspieraniem uchodźców.

Posłuchaj:

KAI/BP KEP

BRAK KOMENTARZY