Warszawa: chrześcijańscy kolejarze w sanktuarium bł. ks. Popiełuszki

11-05-2016
0
2574

Pod hasłem „Bądźmy świadkami miłosierdzia” odbywa się XIX Europejski Kongres Chrześcijańskich Kolejarzy. Dziś kolejarze z całej Europy przyjechali do Warszawy, by uczestniczyć w Mszy św. w sanktuarium bł. Jerzego Popiełuszki, pod przewodnictwem sekretarza generalnego KEP biskupa Artura Mizińskiego.

Chrześcijańscy kolejarzefot. episkopat.pl >>więcej zdjęć na kanale EpiskopatNews na Flickr

„Bardzo ważne jest to dzisiejsze spotkanie i dzieło, które prowadzi Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy oraz Duszpasterstwo Kolejarzy. Dziękuję wam, że przez swoją postawę i zaangażowanie realizujecie wezwanie Kościoła do troski o rozwój świata w zgodzie z Ewangelią Chrystusa, bo zadaniem ludzi świeckich jest szukanie Królestwa Bożego przez zajmowanie się sprawami świeckimi i kierowanie nimi po myśli bożej” – powiedział do kolejarzy bp Artur Miziński.

Zachęcił też, by przez codzienne życie i pracę dawali świadectwo o Chrystusie i prowadzili do Niego innych. „Dzięki waszej pracy, wykonywanej w poczuciu obowiązku i odpowiedzialności, stajecie się współpracownikami Boga w kreowaniu doskonałego świata i uświęcaniu go” – powiedział.

Bp Artur Mizińskifot. episkopat.pl >>więcej zdjęć na kanale EpiskopatNews na Flickr

Kongres odbywa się w Polsce po raz drugi a jego celem jest m.in. budowanie więzi w środowisku kolejarzy w Europie i wymiana doświadczeń. Na kongres przyjechali kolejarze z całej Europy. To dla nich okazja, by nie tylko wymienić doświadczenia czy poglądy, ale też poznać kraj, w którym organizowane jest spotkanie.

Chrześcijańscy kolejarzefot. episkopat.pl >>więcej zdjęć na kanale EpiskopatNews na Flickr

Kongres rozpoczął się w Lublinie, dziś kolejarze przyjechali do Warszawy, by uczestniczyć w Mszy św. w sanktuarium bł. Jerzego Popiełuszki, pod przewodnictwem sekretarza generalnego KEP bp. Artura Mizińskiego. Kolejarze mają też w planach zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego i Izby Pamięci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. W poprzednich dniach odwiedzili m.in. Państwowe Muzeum na Majdanku.

Spotkanie, w którym uczestniczą kolejarze z Austrii, Niemiec, Francji, Polski, Białorusi, Słowacji, Ukrainy i Węgier, zakończy się 13 maja.

Spotkania europejskich kolejarzy zainicjował pod koniec XIX wieku Katolicki Związek Kolejarzy Francuskich.

KAI

BRAK KOMENTARZY