Ponad 35 tys. osób uczestniczyło w rekolekcjach – „Jezus na Stadionie”

01-07-2017
972

 

Ponad 35 tys. osób uczestniczyło w piątych rekolekcjach „Jezus na Stadionie”, które w sobotę odbyły się na narodowej arenie w Warszawie. W tym roku związane były one z trzysetną rocznicą koronacji obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej i złotym jubileuszem Odnowy Charyzmatycznej w Kościele katolickim.

Rekolekcje prowadził o. John Baptist Bashobora z Ugandy, zaproszony przez ordynariusza diecezji warszawsko-praskiej abp. Henryka Hosera, który rozpoczął modlitewne spotkanie.

Uczestnicy rekolekcji wzięli udział m.in. w Mszy św., konferencjach i modlitwach uwielbieniowych, mogli także przystąpić do spowiedzi. Spotkanie zakończyła adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie.

„Uwielbienie jest naturalnym wynikiem spotkania z Jezusem, zachwytu nad darem otrzymanym od Boga. Jest dzieleniem się, darem otrzymanym od Niego. Uwielbiając Boga, zaczynamy Go dostrzegać i stawiać w centrum naszego życia, na Nim się koncentrować” – podkreślał abp Hoser w wywiadzie udzielonym PAP przed rekolekcjami „Jezus na Stadionie”.

Transmisje:

http://bit.ly/2sxkrGS

http://bit.ly/2t8QzCq

BP KEP