Poznań: Powstała Rada Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej

27-04-2023
0
143

Abp Stanisław Gądecki powołał Radę Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej. Rada, którą tworzą młodzi reprezentanci różnych archidiecezjalnych wspólnot i stowarzyszeń, rozpocznie swoją działalność 1 maja.

„Archidiecezjalna Rada Duszpasterstwa Młodzieży jest odpowiedzią na znaki czasu i owocem działalności grup synodalnych, które wskazywały na potrzebę powołania takiego gremium” – mówi KAI ks. Krystian Sammler.

Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa poznańskiej Kurii Metropolitalnej podkreśla, że celem powołania Rady Duszpasterstwa Młodzieży jest umożliwienie młodym aktywne zaangażowanie w życie Kościoła poznańskiego. „Grupy synodalne podkreślały, że warto byłoby otworzyć się na młodych, umożliwiając im wzięcie odpowiedzialności za życie i tworzenie Kościoła” – zauważa ks. Sammler.

Zaznacza, że zadaniem nowego archidiecezjalnego gremium będzie współtworzenie archidiecezjalnego programu katechezy parafialnej w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania, wypracowywanie obszarów tematycznych i pomoc w wypracowaniu postulatów duszpasterstwa młodzieży odnoszących się do funkcjonowania parafialnych i dekanalnych duszpasterstw młodzieży oraz aktywne zaangażowanie w procesie redagowania archidiecezjalnego programu duszpasterskiego.

Młodzi członkowie Rady wybiorą spośród siebie przewodniczącego i sekretarza Rady.

„Członkowie Rady mają być takimi dobrymi ambasadorami, zachęcającymi swoich rówieśników do czynnego zaangażowania się w życie Kościoła” – tłumaczy ks. Sammler.

Archidiecezjalna Rada Duszpasterstwa Młodzieży będzie składać się z ponad dwudziestu osób, wśród których znajdą się przedstawiciele m.in. KSM, Ruchu Światło-Życie, służby liturgicznej, parafialnych grup duszpasterstwa młodzieży, członkowie duszpasterstw akademickich, duszpasterze duszpasterstw młodzieżowych oraz katecheci i świeccy ze Szkoły Animatora Młodzieży.

Kadencja Rady Duszpasterstwa Młodzieży potrwa trzy lata.

msz/ Poznań/ KAI

BRAK KOMENTARZY