Abp Józef Guzdek, administrator apostolski Ordynariatu Polowego i delegat KEP ds. duszpasterstwa Policji wystosował okolicznościowe przesłanie do żołnierzy Wojska Polskiego, funkcjonariuszy Straży Granicznej i Policji w związku z uroczystością Wszystkich Świętych.

„Moje myśli w tych dniach będą przy rodzinach żołnierzy i funkcjonariuszy, którzy już odeszli na wieczną wartę” – napisał abp Guzdek, nawiązując do uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. „Jestem wdzięczny za wasz profesjonalizm a także za każdy przejaw współczucia i gest pomocy okazywany migrantom” – podkreślił, odnosząc się do obecnej sytuacji na granicy w strefie stanu wyjątkowego.

Publikujemy tekst przesłania:

Drodzy Żołnierze, Funkcjonariusze Straży Granicznej i Policji,

Bardzo dziękuję za pełną oddania i poświęcenia służbę. Szczególne słowa uznania kieruję do żołnierzy i policjantów wspierających funkcjonariuszy Straży Granicznej w strefie stanu wyjątkowego, wywołanego kryzysem migracyjnym. Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest niezwykle napięta. Zdaję sobie sprawę z jakimi wyzwaniami mierzycie się każdego dnia. Jestem wdzięczny za wasz profesjonalizm a także za każdy przejaw współczucia i gest pomocy okazywany migrantom.

Dziękuję za wzorowe wypełnianie obowiązku wobec Ojczyzny, patriotyczną postawę i zaangażowanie w troskę o dobro Rzeczpospolitej. Ojczyzna to prawdziwy dom, a Wy jesteście gotowi stawać w jego obronie.  Wyrażam wielki szacunek dla wszystkich, którzy mają udział w zapewnieniu Polsce bezpieczeństwa. Zapewniam, że wraz z księżmi kapelanami będę się modlił za Was i Wasze rodziny. Tylko wspólnymi siłami będziemy w stanie zdać egzamin w sytuacji kryzysu.

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, czas szczególnej modlitwy za zmarłych z naszych rodzin, poległych w obronie Ojczyzny i tych, którzy pełnili służbę na rzecz pokoju i bezpieczeństwa.  Moje myśli w tych dniach będą przy rodzinach żołnierzy i funkcjonariuszy, którzy już odeszli na wieczną wartę.

Niech Wam Bóg błogosławi w służbie pełnionej dla dobra Ojczyzny i społeczeństwa.

abp Józef GUZDEK
Administrator Apostolski
Ordynariatu Polowego

Warszawa, 28 października 2021 r.

Za: www.ordynariat.wp.mil.pl/pl

BRAK KOMENTARZY