Przewodniczący episkopatów Europy modlili się w miejscu zamachu w Nicei

08-10-2016
750

Przewodniczący episkopatów Europy modlili się wieczorem 7 października w miejscu ataku terrorystycznego w Nicei z 14 lipca br. Zamachowiec staranował ciężarówką tłum ludzi na Promenadzie Anglików. Zginęło 86 osób, a ponad 200 zostało rannych. Do ataku przyznało się Państwo Islamskie.

Hierarchowie, uczestniczący w trwającym w Monte Carlo zgromadzeniu plenarnym Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE), odmówili w miejscu pamięci ofiar w Ogrodzie Alberta I modlitwę „Ojcze Nasz”, „Zdrowaś Maryjo” i „Wieczny odpoczynek”, po czym kilka minut trwali w milczeniu.

Obecny był ordynariusz diecezji nicejskiej, bp André Marceau, mer Nicei Philippe Pradal i prezydent regionu Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże Christian Estrosi.

Wcześniej biskupi zwiedzili Narodowe Muzeum Przesłania Biblijnego Marca Chagalla w Nicei, założone w 1973 r. i poświęcone jego dziełom powstałym z inspiracji religijnej. Było to pierwsze we Francji narodowe muzeum poświęcone artyście jeszcze za jego życia. Można tam zobaczyć m.in. słynnych 17 obrazów przedstawiających sceny z Księgi Rodzaju, Księgi Wyjścia i Pieśni nad Pieśniami.

KAI