Przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w najbliższą niedzielę w archikatedrze warszawskiej wręczy nagrodę „Srebrnej Piszczałki”. Tegorocznym laureatem jest ks. prof. Kazimierz Szymonik, dyrygent i muzykolog, 80-letni kapłan archidiecezji częstochowskiej.

Nagroda Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski (dawniej nagroda Prymasa Polski) „Srebrna Piszczałka” przyznawana jest za wybitne osiągnięcia i wkład w rozwój muzyki sakralnej w Polsce. Wyróżnienie wręczane jest corocznie podczas Międzynarodowego Festiwali Muzyki Sakralnej w Warszawie. W tym roku odbędzie się on od 3 lipca do 18 września.

Przewodniczący Episkopatu wręczy Nagrodę Srebrnej Piszczałki w pierwszym dniu XXIX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej, 3 lipca, w archikatedrze warszawskiej. Uroczystości rozpoczną się o godz. 16.00.

„Srebrna Piszczałka” jest przyznawana od 2000 roku za wybitne osiągnięcia i wkład w rozwój muzyki sakralnej w Polsce. Wręczana jest podczas kolejnych edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej w Warszawie, organizowanego przez Fundację „Festiwal Muzyki Sakralnej”.

BRAK KOMENTARZY