Przewodniczący Episkopatu złożył kondolencje po śmierci ks. Artura Godnarskiego

0
240

W imieniu Konferencji Episkopatu Polski składam wyrazy współczucia wszystkim, których zasmuciło odejście śp. ks. Artura Godnarskiego – prezbitera, niestrudzonego i charyzmatycznego ewangelizatora – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w kondolencjach na uroczystości pogrzebowe śp. ks. Artura Godnarskiego.

Przewodniczący Episkopatu przypomniał w kondolencjach, że Zmarły był dyrektorem Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Tymoteusza, członkiem Stowarzyszenia Dyrektorów Katolickich Szkół Ewangelizacji, założycielem i przewodniczącym Katolickiego Stowarzyszenia w służbie Nowej Ewangelizacji, Wspólnoty św. Tymoteusza, koordynatorem ogólnopolskiej inicjatywy ewangelizacyjnej „Przystanek Jezus” oraz sekretarzem Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji.

„Zmarły kapłan zawierzył całego siebie Słowu – to jest Chrystusowi. Słowu, które codziennie dawało mu życie, które go prowadziło i umacniało; Słowu, które było dla niego mocą i warownią, i ocaleniem, i skałą schronienia (por. Ps 31); Słowu, które go pokochało miłością odwieczną i Słowu, które on sam – dzięki łasce – pokochał miłością niepodzielną w przyjętym sakramencie święceń; Słowu, którego nie mógł nie głosić” – napisał przewodniczący Episkopatu w kondolencjach.

Publikujemy pełną treść kondolencji:

Warszawa, dnia 21 stycznia 2021 roku

K O N D O L E N C J E

PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
NA UROCZYSTOŚCI POGRZEBOWE KSIĘDZA ARTURA GODNARSKIEGO

W imieniu Konferencji Episkopatu Polski składam wyrazy współczucia wszystkim, których zasmuciło odejście śp. księdza Artura Godnarskiego – prezbitera,  niestrudzonego i charyzmatycznego ewangelizatora, dyrektora Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Tymoteusza, członka Stowarzyszenia Dyrektorów Katolickich Szkół Ewangelizacji, założyciela i przewodniczącego Katolickiego Stowarzyszenia w służbie Nowej Ewangelizacji Wspólnota św. Tymoteusza, koordynatora ogólnopolskiej inicjatywy ewangelizacyjnej „Przystanek Jezus”, sekretarza zespołu naszej konferencji episkopatu do spraw nowej ewangelizacji, sługi Słowa i sakramentów.

Obejmuję swoją modlitwą wszystkich uczestników uroczystości pogrzebowych, a zwłaszcza rodzinę, przyjaciół, współpracowników, wszystkich braci i siostry w Chrystusie, na których drodze Bóg postawił osobę śp. księdza Artura.

Zmarły kapłan zawierzył całego siebie Słowu – to jest Chrystusowi. Słowu, które codziennie dawało mu życie, które go prowadziło i umacniało; Słowu, które było dla niego mocą i warownią, i ocaleniem, i skałą schronienia (por. Ps 31); Słowu, które go pokochało miłością odwieczną i Słowu, które on sam – dzięki łasce – pokochał miłością niepodzielną w przyjętym sakramencie święceń; Słowu, którego nie mógł nie głosić.

Zasmuceni, ale pełni nadziei, chcemy dzisiaj jeszcze mocniej wsłuchać się w to Słowo i jeszcze raz temu Słowu uwierzyć:

«Zdało się oczom głupich, że pomarli,

zejście ich poczytano za nieszczęście

i odejście od nas za unicestwienie,

a oni trwają w pokoju.

Choć nawet w ludzkim rozumieniu doznali kaźni,

nadzieja ich pełna jest nieśmiertelności»  Księga Mądrości 3,2-4

Odpoczywaj w pokoju!

 + Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

 

BRAK KOMENTARZY