Praca, którą Pan Profesor wykonuje, jest odkrywaniem mocy Bożej – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki podczas uroczystości wręczenia nagrody im. bp. Romana Andrzejewskiego prof. dr. hab. Jackowi Hilszczańskiemu. Miała ona miejsce 27 lutego w Warszawie. Abp Gądecki w imieniu Konferencji Episkopatu Polski pogratulował Laureatowi m.in. dorobku naukowego, za który został nagrodzony.

„Uczony nie tylko jest zobowiązany do prawdy, ale również do tego, by innych uczyć dojrzewania do miłości i do sprawiedliwości” – powiedział abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski po wręczeniu nagrody im. bp. Romana Andrzejewskiego prof. Jackowi Hilszczańskiemu, członkowi Rady Naukowej Leśnictwa przy Prezesie Rady Ministrów. Arcybiskup w swoim wystąpieniu mówił m.in. o powołaniu naukowca do dociekania prawd Bożych, odpowiedzialności za prawdę i uczestnictwie uczonego w prorockim nauczaniu i posłannictwie Chrystusa.

Uroczystość wręczenia Nagrody im. bp. Romana Andrzejewskiego za rok 2017 odbyła się w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski we wtorek 27 lutego 2018 r. Tegoroczny laureat został uhonorowany m.in. za „odważną i konsekwentną obronę rozumu i naukowej wiedzy w dyskusji o ochronie Puszczy Białowieskiej”.

Nagroda im. ks. bp. Romana Andrzejewskiego jest przyznawana za zasługi dla polskiego rolnictwa, ochrony przyrody, rozwoju wsi i kształcenia rolników. Została wręczona po raz 14.

Fotorelacja:

Gala wręczenia nagrody im. bp. Romana Andrzejewskiego, Warszawa, 27 II 2018

BPKEP

 

BRAK KOMENTARZY