Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej ma już 25 lat! Jubileuszowy finał miał miejsce w Niepokalanowie 31 maja. Z organizatorami i uczestnikami można było łączyć się też duchowo za pomocą transmisji online.

„Wczytując się w karty Pisma Świętego, czasami mogą pojawić się problemy w interpretacji przekazu, wychodzą słabości i niemoce ludzkie, ale Bóg je przezwycięża. Pismo Święte przemienia, podnosi, uczy, niesie nadzieję. Uroczystość 25. Konkursu Wiedzy Biblijnej jest tego przedłużeniem, niesie jasny promień światła Boga” – mówił do uczestników na początku biblijnego spotkania bp Henryk Ciereszko, biskup pomocniczy archidiecezji białostockiej.

Podczas uroczystości w Niepokalanowie wybrzmiewały słowa uznania i podziękowania nie tylko za bieżącą edycję, ale również za trud włożony w stworzenie Konkursu od samego początku. Swoją premierę miała książka Poczuj radość Ewangelii, w której zostały zebrane rozmowy, historie, ciekawostki i zdjęcia związane z Konkursem.

Szczególne podziękowania skierowano do laureatów, którzy mimo zmienionej formy Konkursu ze względu na pandemię, podjęli się udziału w nim i co więcej, podtrzymali wysoki poziom. Biorąc pod uwagę te okoliczności, w finałowej rozgrywce etapu ustnego wzięło udział 8, a nie 7 osób. Najlepiej tych wyjątkowych młodych ludzi określił ks. prof. Mirosław Wróbel, przewodniczący Komisji Konkursowej: „Wy jesteście solą tej ziemi. Jestem dumny, że dajecie tak wartościowy przykład swoim rówieśnikom”.

W Komisji zasiedli również: ks. prof. Mirosław Jasiński, ks. dr Dariusz Wojtecki, dr Dawid Mielnik i mgr Urszula Tomasiak. Po rozgrywkach, wyłonili laureatów według kolejności:

1 miejsce – Julia Ulaszek, diecezja tarnowska, opiekun Mateusz Gurbisz;

2 miejsce – Mateusz Brodzik, archidiecezja krakowska, opiekun s. Rut Maria Koczarga;

3 miejsce – Andrzej Majewski, archidiecezja gdańska, opiekun Konrad Caban;

4 miejsce – Rafał Balcerek, archidiecezja łódzka, opiekun Paweł Pietrala;

– Marcin Sałek, archidiecezja gdańska, opiekun Konrad Caban;

– Kacper Suski, archidiecezja rzeszowska, opiekun Piotr Grudzień;

5 miejsce – Konrad Kuleta, diecezja kielecka, opiekun ks. Jacek Malewski;

– Kuba Urbański, diecezja kielecka, opiekun ks. Jacek Malewski.

Obchody finału zwieńczył koncert zespołu GGDuo, podczas którego wybrzmiały najbardziej znane utwory zespołu, jak Moja Cisza czy Lepszy jeden dzień.

Świętowanie nie kończy się na jednym dniu, teraz koordynatorzy i uczestnicy udają się do Wikna, aby dalej cieszyć się jubileuszem.

e-civitas.pl

BRAK KOMENTARZY