• XX zbiórka żywności TAK POMAGAM;
  • 25 i 26 marca 2022 roku (piątek, sobota) w godzinach 12:00 – 20:00 w piątek oraz w sobotę w godzinach 10:00 – 20:00 lub do zamknięcia sklepu;
  • w zbiórce weźmie udział ok. 15 tyś wolontariuszy;
  • zbiórka odbędzie się w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce;
  • od początku istnienia zbiórki prawie 1 200 000 osób otrzymało pomoc żywnościową;
  • od grudnia 2011 roku, Caritas w Polsce uzbierała ponad 6 750 ton żywności.

Podczas wielkanocnej zbiórki wolontariusze będą zbierali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki. Pierwsza zbiórka odbyła się w grudniu 2011 roku, a do dziś dzięki otwartości serc Polaków udało się uzbierać ponad 6 750 ton żywności z długim terminem przydatności do spożycia. Gdyby chcieć „spakować” dary na TIR-y, to trzeba by wykorzystać ok. 340 ciężarówek do ich przewozu.

W tej edycji zbiórki żywności, liczba zgłoszonych placówek, w której będzie przeprowadzana zbiórka jest rekordowa i wyniesie 2000 sklepów. Weźmie w niej udział ok. 15 tysięcy wolontariuszy na terenie całej Polski. Do koszy, które będą ustawione za linią kas najlepiej włożyć cukier, olej, kaszę, ryż, makaron, czekoladę, ciastka, cukierki, herbatę, kawę, itp.

– Święta Wielkiej Nocy, podobnie jak Boże Narodzenie, to bardzo ważny czas, kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Z zebranych darów przygotowujemy paczki na święta oraz wspólne posiłki w placówkach Caritas na terenie Polski. Zbiórka ma również wymiar symboliczny łączy osoby, które chcą pomóc, z tymi które tej pomocy potrzebują – powiedział Bartłomiej Kulisz, koordynator programów żywnościowych w Caritas Polska.

Jubileuszowa 20 Zbiórka żywności w końcu będzie mogła odbyć się z udziałem Wolontariuszy, którzy od dawna czekali, aby móc ponownie spotykać się z wielką łaskawością osób robiących zakupy. Cieszymy się, że w zbiórkę włączą się wolontariusze. W tych trudnych czasach to szlachetna, piękna i bardzo potrzebna postawa. Liczymy na duży odzew, bo chcemy dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie. Tak, aby każdy mógł cieszyć się wielkanocnym śniadaniem. Tylko w ostatniej edycji zbiórki TAK POMAGAM udało się uzbierać dla potrzebujących ok. 207 ton żywności. Te Wielkanocne święta będą szczególne, bo w wielu polskich domach, będziemy je spędzać w obecności ukraińskich braci i sióstr.

Jak pomóc
wysyłając charytatywny SMS pod numer 72052 z hasłem PACZKA (koszt to 2,46 z VAT)

wspierając darowizną w tytule wpisując PACZKA: PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384
odwiedzając w dniach 2525 marca jeden z wybranych 2000 sklepów na terenie Polski i
wrzucając do koszy długoterminową żywność

dołączając osobiście do wolontariuszy podczas zbiórki żywności w sklep
ach

 

Caritas Polska