– Światowy Dzień Młodzieży to nie tylko spotkanie młodych ludzi z całego świata w jednym miejscu, tak jak to było w Krakowie, ale to także spotkania młodzieży w swoich diecezjach i parafiach w Niedzielę Palmową – podkreśla rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik. Ojciec Święty tradycyjnie kieruje na ten dzień specjalne przesłanie do młodych. W tym roku w sposób szczególny zachęca do naśladowania Matki Bożej.

>>TEKST ORĘDZIA

– Ojciec Święty w tegorocznym orędziu na obchodzone w Niedzielę Palmową święto młodych wskazuje na Matkę Bożą, która nie należała „młodzieży kanapowej” – mówi rzecznik Episkopatu.  Podkreśla, że Maryja poszła do krewnej Elżbiety 150 km po to, aby jej pomóc.

W orędziu do młodych Papież zwraca uwagę na to, że Matka Boża znała bardzo dobrze Słowo Boże. Zachęca do otwierania codziennie Biblii i do wieczornego podziękowania za każdy dzień.

– Ojciec Święty Franciszek pisze, że perła rodzi się z rany ostrygi, to znaczy, że Jezus może uzdrowić nasze serca, przekształcając nasze rany w perły – zauważa Rzecznik Episkopatu. Wskazuje na papieską zachętę, aby nie pielęgnować pamięci paraliżującej, ale brać sprawy w swoje ręce i decydować o przyszłości.

W Niedzielę Palmową przypada 32. Światowy Dzień Młodzieży, który jest przygotowaniem do Synodu o młodzieży w Rzymie w 2018 r. i do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Panamie w 2019 r.

Hasłem tegorocznego dnia młodych są słowa Magnificatu: „Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny” (Łk 1, 49).

BPKEP

Zobacz też:
>>W Niedzielę Palmową – Diecezjalne Dni Młodzieży

Zdjęcie ilustracyjne: Mazur/Episkopat.pl

BRAK KOMENTARZY