W tym roku przedstawiciele środowisk misyjnych z całej Polski spotkają się w częstochowskim sanktuarium w dniach 26-27 listopada br. Modlitwom i konferencjom towarzyszyć będzie hasło roku duszpasterskiego „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

W dniach 26-27 listopada 2022 roku dyrekcja krajowa Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce zaprasza na sesję misjologiczną i czuwanie modlitewne na Jasnej Górze pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

Wydarzenie rozpocznie się mszą świętą w kaplicy Matki Bożej w sanktuarium na Jasnej Górze o godzinie 13.30. Modlitwie będzie przewodniczył  bp Jan Piotrowski, ordynariusz diecezji kieleckiej.  Następnie w sali o. Kordeckiego rozpocznie się sesja misjologiczna. Wykłady wygłoszą: o. prof. Dinh Anh Nhue Nguyen sekretarz generalny Papieskiej Unii Misyjnej, s. Kazimiera Serafin SSPC oraz ks. Jarosław Tomaszewski, sekretarz krajowy PDRW i PDPA.

W godzinie Apelu Jasnogórskiego uczestnicy sesji ponownie zgromadzą się w kaplicy Matki Bożej, aby rozpocząć tradycyjne czuwanie modlitewne Papieskiej Unii Misyjnej. Modlitwy poprowadzą misjonarze przygotowujący się w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie, siostry dominikanki misjonarki oraz kleryckie koła misyjne. Po mszy świętej o północy zostaną przyjęci nowi członkowie Papieskiej Unii Misyjnej. Czuwanie zakończy się jutrznią o godzinie 3.30.

Do uczestnictwa w sesji misjologicznej i czuwaniu Papieskiej Unii Misyjnej zaproszeni są wszyscy kapłani, osoby konsekrowane i świeckie, które chcą pogłębić misyjną formację. Pierwszymi adresatami tych spotkań byli alumni diecezjalnych i zakonnych seminariów. Z czasem dołączyły do nich siostry zakonne, referentki i referenci misyjni różnych zgromadzeń oraz świeccy animatorzy misyjni. W ostatnich latach uczestniczą w nich również przedstawiciele róż Żywego Różańca, Młodzieżowego Wolontariatu Misyjnego PDRW i Misyjnego Apostolstwa Chorych.

Wszystkich, którzy pragną uczestniczyć w tym wydarzenie prosimy o zgłoszenie mailowe na adres pum@missio.org.pl w terminie do 18 listopada 2022.

Na ewentualne pytanie czekamy pod numerem telefonu 691 539 471.

Uczestnictwo w sesji misjologicznej i czuwaniu modlitewnym jest darmowe. Jedyna opłata (nieobowiązkowa) dotyczy posiłku. Chętnym oferujemy wspólną kolację w gmachu WSD Archidiecezji Częstochowskiej. Opłatę za posiłek (10 zł od osoby) regulujemy na miejscu w recepcji. Prosimy jednak o zadeklarowanie udziału we wspólnej kolacji przy zgłoszeniu uczestnictwa w sesji i czuwaniu.

Osoby, które podczas tego wydarzenia chcą przystąpić do Papieskiej Unii Misyjnej, zachęcamy do pobrania deklaracji.

PDM

BRAK KOMENTARZY